Antrus metus pasitikti balandį klaipėdiečiai pakviesti į dekoratyvinių balandžių parodą, praneša LTV Naujienų tarnyba.
Apie 150 daugiau kaip 20-ies rūšių balandžių į uostamiestį atkeliavo iš Šiaulių. Šiuos sparnuočius auginantis Rimantas Beneta sako, kad atsivežė tik nedidelę dalį visų savo augintinių. Dabar perėjimo metas, todėl daugelis liko namuose. Iš viso šiauliečio balandinėje burkuoja apie 300 balandžių.
„Čia yra hobis – [auginu] savo malonumui“, – sako R. Beneta.
Šis malonumas ne pigus ir reikalauja daug dėmesio bei laiko.
Reikia ne tik išvalyti balandines, bet ir pasirūpinti grūdais. Lietuvoje, pasak R. Benetos, grūdai esą labai užteršti chemikalais.
„Balandis atskiria, jis kiekvieną grūdą pagauna su liežuviu, priliečia, jeigu jaučia daug [chemikalų], nelesa. Lesa tokius tik iš bado“, – pasakoja balandžių augintojas.
Dalį sparnuočių pašnekovas sako įsigijęs iš užsienio augintojų. Lietuvoje paplitę ir itin populiarūs karakuliniai balandžiai. Įspūdingi – išpūstagūžiai, perukiniai.
Balandžiai skiriasi ne tik išore, bet ir savo gebėjimais. Vieni aukštai skraido, kiti atlieka tam tikrus akrobatinius triukus.
Balandžių augintojai sako, kad ne visi sparnuočiai paleisti paskraidyti sugrįžta, ypač pavasarį. Ieškodami patelės neretai nuklysta į svetimas balandines ar net pas laukinius gentainius.
Marija GABRIENĖ