Žmonės sako jaučiasi nesaugūs, vieni kitus vertina įtariai ir mano, kad skubus vaiko atėmimas iš šeimos – ne pagalba, o trauma.
Prieš sekmadienio vidurdienį Atgimimo aikštėje rinkosi plakatais nešini klaipėdiečiai. Pasak policijos pareigūnų, susirinko keli šimtai žmonių. Kai kurie atvažiavo net iš Plungės, Priekulės. Dalindamiesi raudonais balionais, žmonės prašė taisyti priimtą vaiko apsaugos įstatymą ir neatiminėti atžalų iš šeimų.
„Turime du vaikus, vis tiek būna visokių situacijų, ir pabaliavoti tenka, ir viską, bet kaip ir normalioje šeimoje, tenka ir sudrausminti tuos vaikus, bet kai čia girdime, kad tokios nesąmonės vyksta, galvojome ateiti palaikyti“, – sakė Aivaras.
„Ką gali pagalvot kaimynai, kai vaikas rėkia ir neleidžia į akis vaistų įlašinti, ir rėkia, ne ne, mama, ne, prašau, nenoriu, nereikia, o reikia vaistus lašint, ką kaimynai už sienos pagalvos – baisu, neramu gyventi“, – antrino kita mitingo dalyvė Miglė.
Mitingo organizatorės – dvi klaipėdietės mamos, Karolina Klapatauskienė ir Olesia Ščerbina, sako pačios jaučia baimę. Pats įstatymas – geras, visi sutinka, kad vaikų mušti negalima, bet reikia jį tobulinti, neva pataisos priimtos skubotai, neturint gerų specialistų.
„Dabartinė situacija, kuri vyksta pas mus, yra labai toli peržengusi savo ribas, nes yra vaikams nebesaugu. Tiesiog norisi, kad Seimas, visi atstovai, kurie susiję su šiuo įstatymu, pamatytų, kad tai nėra geriausia išeiti“, – tikino K. Klapatauskienė.
„Šitos pataisos padarė taip, kad iš kiekvienos šeimos gali atimti vaiką. Anoniminis skambutis ir viskas, ir šeima neteko vaiko. Čia iš tikrųjų yra nesąmonė ir čia reikia šitas pataisas naikinti“, – kategoriška buvo O. Ščerbina.
Mitinę dalyvavę žmonės pasakojo, kad net darželiuose esą mažyliai klausinėjami, kaip su jais namuose elgiamasi, ar nepatiria smurto, o tėvai bijo, kad atžaloms prifantazavus, namus ims lankyti tarnybos arba radus mėlynę, vaikas bus paimtas tiesiai iš darželio.
„Darželiuose klausinėja trimečių. Mes turime vaiką, kurio klausinėja, ar jo nemuša, ar jam nedraudžia kažko, ar nestato į kampą, iki tokio lygio“, – sakė mama Lina.
Tėvai, seneliai sako, kad vaiko paėmimas iš šeimos galimas tik kraštutiniu atveju, o pirmiausiai esą būtina padėti šeimai, konsultuoti, o ne traumuoti vaikus.
Žinoma, kelių šimtų auditorija – puiki tribūna ir politikams, ypač rinkimams artėjant. Pasisako Klaipėdos tarybos narys Viačeslavas Titovas ir Seimo narys Naglis Puteikis, pastarasis žada per dvi savaites pateikti Seimui svarstyti įstatymo pataisas. Netrūko mitinge ir nesklandumų: neveikė mikrofonas, tad buvo sunku girdėti pasisakančius. Organizatorės sako viską darančios iš savo lėšų.