Įmonė negali miestiečiams sumažinti šilumos kainų, grąžinti sukauptų permokų ar kitaip panaudoti sukauptų sumų, o klaipėdiečiai ir toliau yra priversti mokėti žymiai didesnius mokesčius už šilumą.
„Per 3 metus klaipėdiečiai jau permokėjo 10,3 milijonus eurų už centralizuotą šildymą. Šie permokėjimai turi būti pradėti grąžinti gyventojams jau šią žiemą, išskaičiuojant permoką iš būsimų sąskaitų“, - piktinasi S. Gentvilas.
Jo teigimu, valstybinis kainų reguliatorius nesugeba laiku perskaičiuoti bazinių kainų daugeliui Lietuvos šilumininkų ir Klaipėda nėra išimtis.
„Lėta ir brangi kainų apskaičiavimo metodika sukuria didelę ir brangią biurokratiją tiek pas šilumininkus, tiek pas patį reguliatorių, o visi kaštai nugula ant vartotojų. Ilgametis negebėjimas atlikti savo vienų pagrindinių funkcijų kelia nepasitikėjimą pačios komisijos gebėjimu susitvarkyti su savo užduotimis“, - susidariusią situaciją apibūdina S. Gentvilas.
Primename, kad Klaipėdos jūrų uostas S. Gentvilui yra pateikęs 1,9 mln. eurų vertės ieškinį – tiek žalos esą patirta laiku nesumokėjus dalies pinigų krantinių statytojams. Uosto reikalavimą sumokėti tokią pat sumą E. Gentvilas buvo gavęs dar 2016 metų rugsėjį.
Pasak E. Gentvilo, šį ieškinį ir ankstesnes uosto pretenzijas galėjo paskatinti kitąmet vyksiantys savivaldos, Europos Parlamento ir prezidento rinkimai. Seimo rinkimai vyks 2020 metų rudenį.