Toks susitikimas numatytas šalies vadovo darbotvarkėje.
G. Paluckas – ne pirmasis socialdemokratų pasirinkimas į Vyriausybės vadovus. Į šias pareigas iš pradžių projektuota Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė. Politikė buvo patikinusi, jog sėkmės atveju vadovautų Vyriausybei. Visgi, po antrojo Seimo rinkimų turo europarlamentarė ėmė kalbėti dviprasmiškai ir galiausiai pranešė atsisakanti tapti premjere. LSDP prezidiumas šią pareigą pavedė politinės jėgos vicepirmininkui G. Paluckui.
Vasarą prezidentas G. Nausėda LRT televizijai buvo įvardijęs G. Palucką kaip tinkamą pretendentą užimti Ministrų kabineto vadovo pareigas.
„Gintautą Palucką aš pažįstu jau gana seniai, dar tada, kai kaip ekonomistas dalyvaudavau įvairaus pobūdžio diskusijose. Jo toks, sakyčiau, socialinis jautrumas ir orientavimasis į socialinius klausimus man yra patrauklus. Ne paslaptis, kad ponas Paluckas ir prezidento rinkimų kampanijoje dalyvavo debatuose mane remdamas. Tai yra tikrai jaunas politikas, kuris galėtų imtis tokios atsakomybės“, – tuomet sakė G. Nausėda.
Tiesa, šį pirmadienį, negailėjęs kritikos LSDP sprendimui formuoti valdančiąją daugumą su Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“, prezidentas pabrėžė, kad G. Paluckas turės atsakyti į kylančius klausimus, susijusius su jo praeitimi ir buvusiu teistumu.
2012 m. Lietuvos aukščiausiasis teismas buvo konstatavęs, kad G. Paluckas, eidamas Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, piktnaudžiavo tarnyba. Politiko teistumas jau yra išnykęs.
„Mano patarimas mažiau šiuose postuose patyrusiam politikui būtų atsakyti į šituos iškeltus klausimus kaip galima anksčiau ir visiškai nesislapstyti už kažko, kad nukreipti dėmesį. Nes vis tiek tie klausimai kils“, – TV3 televizijai sakė G. Nausėda.
ELTA primena, kad kadenciją baigianti ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, prisiekus naujajam Seimui, grąžino įgaliojimus prezidentui. Šis savo ruožtu pavedė Ministrų kabinetui laikinai eiti pareigas tol, kol bus paskirta naujoji Vyriausybė.
Kaip numato įstatymas, šalies vadovas Seimui turi teikti ministro pirmininko kandidatūrą ne vėliau kaip per 15 dienų. Seimui patvirtinus premjerą, prezidentas jį paskiria ir paveda sudaryti Vyriausybę, kurią vėliau taip pat tvirtina šalies vadovas.
G. Palucko kandidatūrą Seimui ketinama pateikti kitą antradienį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!