„Tai, kad šiuo metu vyksta didelis spaudimas, bandymas sugriauti koaliciją, tai yra akivaizdu“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė politikas, komentuodamas prezidento pareikštą nepasitikėjimą susisiekimo ministru.
„Manau, kad ir prezidentas yra spaudžiamas viešosios nuomonės. Jis ir pasakė savo nuomonę, bet galutinis žodis priklauso ministrui pirmininkui ir valdančiajai koalicijai“, – pridūrė G. Kirkilas.
Jis teigė asmeniškai nematąs pagrindo J. Narkevičiui atsistatydinti.
„Įtariu, kad ponas J. Narkevičius yra kažkur užmynęs ant kokių nors svarbių interesų šioje sistemoje. Tai akivaizdžiai matyti, dėl to ir tokia reakcija yra“, – svarstė LSDDP vadovas.
Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį paragino trauktis susisiekimo ministrą J. Narkevičių iš pareigų, nes jis prarado jo pasitikėjimą.
„Ministras, kurio elgesys virsta valstybės problema, nebegali eiti savo pareigų, todėl tokioje situacijoje privaloma priimti principinį sprendimą, vadovaujantis valstybės interesais, o ne politinėmis dėlionėmis“, – feisbuke parašė G. Nausėda.
„Esu už tai, kad Vyriausybė ir valdančioji koalicija dirbtų svarbius šaliai darbus ir netaptų konkrečių asmenybių įkaitais, ypač, kai susikompromitavusioms asmenybėms yra alternatyvų tų pačių koalicijos partnerių gretose“, – pridūrė prezidentas.
J. Narkevičius pastaruoju metu sulaukė kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo, vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pietų valstybės įmonių sąskaita Dubajuje ir Minske, lėšų skyrimo asfaltuoti gatves savo rinkimų apygardoje ir prie premjero Sauliaus Skvernelio namų, taip pat dėl gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių.
Dalis opozicijos inicijuoja J. Narkevičiui interpeliaciją.
J. Narkevičių į susisiekimo ministro pareigas delegavo Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, šiemet po prezidento rinkimų prisidėjusi prie valdančiosios koalicijos.