Praėjusią savaitę mirusios 55 Janinos (vardas pakeistas, – aut. past.) artieji sako esantys nežinioje, mat iki pirmadienį vakaro dar nebuvo paimtas joks tyrimas dėl koronaviruso.
Dėl to teismo medicinos ekspertai negali atlikti skrodimo.
„Nieko nežinom, neranda žmogaus, kaip yra pasakiusi ir policijos tyrėja, kas nueitų paimti tepinėlį. O skrodimą galės daryti tik gavus atsakymą dėl koronaviruso.
Jei atsakymas bus teigiamas, moters kūnas bus sudegintas, bet dabar niekas nieko negali daryti“, – pasakojo mirusiosios marti Vida.
Klaipėdos policijos komisariato Andromeda Grauslienė informavo, kad policija neišduodanti nurodymų daryti ar nedaryti koronaviruso tyrimus ir kokia jų eiga, tad kada gali būti padaryti tie tyrimai, gali pasakyti tik teismo medicinos ekspertai.
Paprašytas pakomentuoti situaciją Teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus vedėjas Gintautas Paulikas savo ruožtu aiškino, kad nuo balandžio 3 d. nėra iš policijos gautas atsakymas, ar yra atliktas COVID-19 testas, todėl ir jokių veiksmų negali imtis.
Negana to, net jei gautų patvirtinimą, kad testas neatliktas, vedėjas sakė nežinantis, kokiu būdu tą ištirti ir kur vežti tuos mėginius – su Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorija susisiekti nepavyksta, o Vilnių nuvežti neturi transporto. Dėl to dabar tarnyba pati suskubo užsisakyti terpes ir mėgins patys atlikti tyrimus.
Nežino, kiek reikės laukti
Kretingoje gyvenanti šeima ketinusi vykti pasiimti kūno, nes žadėta, kad tyrimas bus atliktas dar penktadienį, tačiau, jų teigimu, su tyrimais į priekį nė kiek nepasistūmėta.
„Nors gydytoja, apžiūrėjusi ją kelte, aiškiai sakė, kad tikrai koronavirusas čia niekuo dėtas, mes suprantame, kad privaloma ištirti, dėl to neprieštaraujam. Bet kodėl iškart nepaėmė dar trečiadienį tyrimo?
Taip, gal iškart nebuvo kaip, bet toliau ji buvo ketvirtadienį laidojimo namuose, penktadienį ją pasiėmė ir pervežė teismo ekspertai. Visas savaitgalis praėjo, tačiau nieko nedaryta – nei tyrimo, nei ekspertizės.
Skambinom, kur galėjom, visiems sveikatos centrams, visi nuo savęs tik nustumia, nieko nežino ir sako „laukite, davėme užklausą“, taip sakė Klaipėdos policijos atstovė.
O laukti velniai žino kiek – kol baigsis karantinas ar kaip? Jei paims šiandien tyrimus, tai dvi dienos, kol gaus atsakymą ir tik tada darys ekspertizę ir gali būti, kad be savaitgalio nepalaidosim“, – pasimetimo neslėpė moteris.
Sirgo širdies liga
Vida pasakojo, kad jos anyta buvo silpnos širdies, tad ir moterį kelte apžiūrėjusi gydytoja iškart konstatavusi, kad mirties priežastis – staigus širdies sustojimas.
Pašnekovė sakė suprantanti, kad privalu atlikti tyrimą, bet stebėjosi, kodėl jis dar nepadaromas. Kartu ji pasidalino svarstymais, kodėl moters gyvybė galėjusi taip staigiai užgesti.
„Anyta turėjo hipertenzinę širdies ligą, ne per seniausiai kalbėjau su jos šeimos gydytoja, pas kurią dažnai lankydavosi, vaistus gėrė.
Ji pasakojo, kad vasario mėnesį anytai buvo visą savaitę nutirpusi viena kūno pusė, tad gydytoja neabejojusi, kad bus įvykęs mikroinfarktas“, – sakė ji.
Vida pasakojo, kad laive giminaitės sveikatos būklė galėjusi pablogėti dėl jūros ligos.
„Kaip pasakojo ją lydėjęs draugas, užsiūbavus laivui ji kelionėje labai vėmė. Davė jai vaistų nuo širdies, iki 9 vakaro viskas kaip ir nurimo. Atsikėlusi ryte sakė kaip ir besijaučianti geriau, tačiau nuėjusi prigulti taip ir nebepakilo.
Gydytoja sakė, kad greičiausiai galėjo būti taip, kad anyta daug vėmė ir organizmas neteko daug kalio, tad silpna širdis paprasčiausiai neatlaikė“, – kalbėjo pašnekovė.
Ji pasakojo, kad anyta gyvenusi Vokietijos miestelyje gyveno tarp kalnų.
„Ten miestelis buvo labai saugomas, net nebuvo nė vieno koronaviruso atvejo. Ji ten ir būtų karantinavusis, bet kadangi jautėsi prastai, tai nusprendė grįžti namo.
Keliavo kartu su savo draugu mašina, viskuo – kaukėmis, pirštinėmis, akiniais – apsirūpinę. Dar sakėme, kad saugotųsi, išeitų iš kelto paskutinė, tai ir išėjo paskutinė...“ – pasakojo Vida.