• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pažeidėjų įsiskolinimai skaičiuojami šimtais milijonų. Lietuvos keliuose taisyklių nepaiso ir vietiniai, ir iš užsienio valstybių atvykę vairuotojai, tačiau savo kaltės išpirkti jie neskuba. Iš svečių, kurie skolingi arti pusę milijono litų, pinigų išieškoti kur kas sunkiau nei iš vietinių, skelbia „Vakarų ekspresas“.

REKLAMA
REKLAMA

Sumoka tik pusė

Per 10 šių metų mėnesių Lietuvos vairuotojams skirta beveik 120 mln. litų baudų - tiek, kiek per visus 2006-uosius. Kol kas išieškota tik kiek daugiau nei 44 mln. Per tą patį laikotarpį užsieniečiams skirta per 1,1 mln. litų baudų, iš kurių sumokėta tik per 429 tūkst.

REKLAMA

"Iš nusižengusių užsieniečių kasmet išieškome apie 40 proc., iš lietuvių - 50-55 proc. piniginių baudų. Tiesa, vietiniai ne visada kaltę išperka pinigais - jiems skiriamas areštas arba viešieji darbai", - statistiką vardijo Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos (EPT) Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Renatas Požėla.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek eibių mūsų tautiečiai pridaro užsienio keliuose, pareigūnas sakė nežinantis.

"Tokių duomenų iš užsienio kolegų negauname. Mums atsiunčia tik atimtus vairuotojų pažymėjimus", - sakė R. Požėla.

Mėgsta viršyti greitį

Visi taisyklių nesilaikantys vairuotojai - potencialūs karo keliuose dalyviai. Ypač tie, kurie patenka į "populiariausių" nusižengimų sąrašą. Anot R. Požėlos, Lietuvoje daugiausiai baudų skiriama už leistino greičio viršijimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Vien per 10 šių metų mėnesių užfiksuota 67 tūkst. tokių atvejų. Toliau seka neblaivūs vairuotojai - šiemet bausta 15 tūkst. jų. Vairuotojai taip pat nenori praleisti pėsčiųjų per perėjas, vairuoja neturėdami tam teisės", - "populiariausius" nusižengimus vardijo R. Požėla.

REKLAMA

EPT pareigūnas pasakoja, kad visoje Lietuvoje gausu vairuotojų, nuolat piktybiškai pažeidinėjančių taisykles, tačiau už tai baudų nemokančių.

"Kiekviename rajone yra mažiausiai po tokį. Girdėjau, kad yra vienas, nesumokėjęs jau apie 70 tūkst. litų baudų", - pasakojo R. Požėla.

Skaitytuvai pasitvirtino

Lietuvos keliuose, be vietinių, prasižengia ir iš kaimyninių valstybių atvykę vairuotojai. Dažnas jų teisinasi neturįs vietinės valiutos ir iš šalies išvyksta nesumokėjęs baudos. O toliau - gaudyk vėją laukuose. Tarpvalstybinių sutarčių, kurios numatytų, kaip išieškoti baudas pagal užsienio valstybių pareigūnų nutarimus, - nėra.

REKLAMA

Tačiau šių metų birželio pradžioje Lietuvos keliuose pradėjo patruliuoti pirmieji policijos automobiliai su mokėjimo kortelių skaitytuvais.

"Jie pasitvirtino. Prasikaltę vairuotojai pripažįsta, kad ši priemonė patogi - nereikia vaikščioti į banką, gaišti laiko", - sako R. Požėla.

Birželį skaitytuvai buvo įrengti tik 6 patrulių automobiliuose, dabar juos turi kur kas daugiau pareigūnų.

"Tolesnė mūsų vizija - skaitytuvai visuose patrulių automobiliuose", - sako R. Požėla.

Valdas Pryšmantas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų