• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dešimtys lietuvių turistų jau vien per pirmą vasaros mėnesį atostogaudami užsienyje buvo apvogti aktyviai įsisiautėjusių ilgapirščių. Vagys keliaujantiems lietuviams iš kišenių traukia pinigines, dokumentus, laikrodžius ir kitus didesnės vertės daiktus, išdaužia automobilių langus ir išsineša krepšius, rankines.

Dešimtys lietuvių turistų jau vien per pirmą vasaros mėnesį atostogaudami užsienyje buvo apvogti aktyviai įsisiautėjusių ilgapirščių. Vagys keliaujantiems lietuviams iš kišenių traukia pinigines, dokumentus, laikrodžius ir kitus didesnės vertės daiktus, išdaužia automobilių langus ir išsineša krepšius, rankines.

REKLAMA

Draudimo atstovai sako, kad vidutinė nuo vagių nukentėjusių turistų patiriama žala siekia 2000 eurų. 

Internete apstu vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuota, kaip vagys apiplėšinėja į šalį atvykusius turistus. Pavyzdžiui, Romoje užfiksuota, kaip kišenvagės susistumdo su turiste prie metro ir nepastebimai iš rankinės ištraukia jos telefoną. 

Dar vienas pavyzdys – Orlando mieste Floridoje šaligatviu einančią moterį pasiveja vagis, parbloškia ją ant žemės ir iš rankų išplėšia rankinę. 

REKLAMA
REKLAMA

O Naujajame Orleane, Luizianoje užfiksuotas dar žiauresnis išpuolis. Ten gatve einančius turistus užpuola net 4 kartu veikiantys vagys, kurie ne tik apiplėšia praeivius, tačiau juos dar ir fiziškai sužaloja – pribėgę iš galo užvožia per galvas ir pargriauna ant žemės. 

REKLAMA

Kelionių gidė pastebi, kad labai dažnai ilgapirščiai susivilioja būtent lietuvių kišenėmis. 

„Mes Lietuvoj per daug gerai gyvenam, kaip aš sakau, ir per daug saugiai. Ir mes esam šiek tiek atsipalaidavę. Ir taip, kišenvagių yra visuose didžiuosiuose miestuose“, – sako kelionių gidė Angelina Zaleckaitė.

Dar viena ryški problema – turistų naivumas. Kelionių gidė pasakoja, kad dažniausiai keliautojai įsivaizduoja, kad vagis būtinai turi būti agresyvios išvaizdos. Visgi, sukčiai gudrūs ir turistų naivumu pasinaudoja. 

REKLAMA
REKLAMA

„Esu mačiusi, kaip vagia poros su mažu kūdikiu ant rankų, viešbučiuose, pavyzdžiui, taip daro. Esu mačiusi, kaip restorane apvagia visiškai angeliškos išvaizdos diedukas ir bobutė vieną iš šalia staliuko sėdinčių žmonių. Tai tiesiog, vagys nepanašūs į vagis“, – teigia A. Zaleckaitė.

Vidutinė žala – 2 tūkstančiai eurų

Draudikai taip pat akcentuoja labai ryškią tendenciją, kad prie saugaus gyvenimo pripratę lietuviai linkę atsipalaiduoti atostogų metu. Nežiūri, kur palieka daiktus, tampa patiklesni ir naivesni. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atostogos yra tas metas, kai žmonės atsipalaiduoja, įjungia atostogų režimą, nenori rūpesčių, nori mėgautis smėliu, jūra, kavine, miestu. Ir tas turi savo pasekmes“, – sako „Lietuvos draudimo“ atstovas Saulius Abraškevičius. 

O pasekmės, kaip teigia atstovas, dažniausiai būna liūdnos. Kišenvagis gali netikėtai sujaukti kelionės planus ir pridaryti nemažų nuostolių. 

„Tai vidutinė žala svyruoja apie 2000 eurų. Tai reiškia, jeigu taip dėliotume, kokie daiktai ar kokių daiktų praradimas tai galėtų sukelti, tai, matyt, yra kažkoks brangesnis telefonas prarastas, piniginė su pinigais, gal fotoaparatas, juvelyrika“, – teigia S. Abraškevičius. 

REKLAMA

Draudimo atstovas pastebi, kad pasitaiko tokių keliautojų, kurie vagystės atveju kreipiasi į draudėją ir reikalauja žalos atlyginimo, nors sutartyje tai nebuvo paminėta. 

„Per kelių metų istoriją, atsimenu gal tik kelis atvejus, kai klientas tikėjosi, kad galbūt jisai buvo apvogtas, įvyko vagystė ir bus kompensuojamos tam tikros išlaidos“, – prisimena BTA draudimo atstovas Gediminas Bulenokas. 

Deja, kad ir kaip norėtųsi praradus brangų daiktą ieškoti kaltų, kelionių gidė atsako griežtai. 

REKLAMA

„Aš sakysiu taip, kad visos vagystės būna tiktai dėl per didelio pasitikėjimo ir atsipalaidavimo“, – teigia A. Zaleckaitė.

Patarimai keliaujantiems

Nors pagrindiniai patarimai kaip apsisaugoti nuo vagių atostogų metu atrodo akivaizdūs, visgi, kaip sako kelionių gidė, į juos turistai labai dažnai žiūri pro pirštus. Ji primena, kad svarbiausia yra savo daiktus laikyti šalia, nepasitikėti aplinkiniais, išlikti ypač budriems vietose, kur būriuojasi daug žmonių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turistams sakau, kad niekada nelaikyti visų kiaušinių vienoj pintinėj. Tai reiškia, pinigus išsiskirstyti, dokumentus“, – sako kelionių gidė. 

Jei tenka susidurti su vagyste, visi specialistai primygtinai rekomenduoja kreiptis į šalies policijos komisariatą, nes šansų, kad vagį policija sučiups ir pavyks atgauti savo daiktus, yra. 

Dar vienas patarimas, kuris, kaip sako gidė, skamba neįprastai, tačiau gali padėti atgauti bent dalį prarastų daiktų. 

REKLAMA

„Buvo irgi toks atvejis, kai žmogų apvogė, ir jisai sako, pinigai nesvarbu, svarbu dokumentas, kaip aš grįšiu. Ir iš tikrųjų, tai yra vienas iš tokių, apeiti vagystės vietoje visas šiukšliadėžes. Ir ten dažnai labai būna randami dokumentai“, – pataria A. Zaleckaitė. 

Ekspertai primena, kad aktyviausi ilgapirščiai yra didžiausiuose turistų traukos centruose, viešajame transporte. Taip pat dažnai apšvarinami automobiliai. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Romos metro - tai kažkoks košmaras ir man buvo.
Visą dieną piniginę nešiojaus kuprinėlėje, o ta priekyje, ant krūtinės. Vakarop nusipirkom kažkokių užkandžių, rankos užimtos, patingėjau segioti, tai į šoninę kišenę metro stotyje įsidėjau.
O malaletka kokių 12-15 m. matyt stebėjo ir pamatė. Belipant į metro tik taukšt keliu į mano kelėną, ale netyčia. Įlipam abu, tas stoviprie durų, bet jaučiu, kad kažkas ne taip. Kitoj stotelėj išdumia kaip akis išdegęs, ir tada supratau. Į kišenę, o piniginės su debet kortele ir 100 eur - nebėra. Atsisuku į giminaičius, draugus - tie viską suprato.
Bet už jų pamačiau du kačiokus, irgi keistus. Manau, kažkaip, kad ten buvo malalietkos apsauga, jei ką.
Čia gi tv3 žinios, vėl gąsdina. Keliaukite sau į sveikatą, nu aišku piniginės nepalikite ant šaligatvio, stogo, nepradėkite demonstruoti savo turtų, mokėkite derėtis, angliškai nh nesiuntinėkite ie viskas bus gerai. Nuo gegužės keliaujame Turkija, Ispanija, Graikija, Egiptas, dabar pradėjome su auto,Afrikoje baigiame apvažiuoti Tunisą, toliai alžyras, Nigerija, nieko baisaus nėra, tokį melą, briedą čia piešia, melas, čia kažkoks susidaro įspūdis užsakymas, kad mol varykit į tą sušiktą Palangą, kad tie erkės, vargšai Ale verslininkai paskutinius grašius iščiulptų. Nebijokit, varykit į užsienį, čia kai kur 2 o kai kur 3kartus pigiau, viskas įdomiau, niekas čia nevagia, o kaip tik legaliai Palangoj verslininkai iš vilios kur kas daugiau.
Dar kartu ir ID kortelę pavogė, tai kitoj stotelėj ir mes išlipom, gerai, kad kažkokioj aikštėj "karabinierius" suradom, surašė protokolą kažkokį.
Kadangi keliavom į Italiją iš Paryžiaus, tai iš vakaro jau pranešėm Lietuvos ambasadai Paryžiuje. Ten užsiprašė nuotraukos, kuri greta esančiam prekybcentry kainavo 5 еur. Gerai, kad ne vienas buvau. Išdavė laikiną dokumentą grįžimui į Vilnių.
Todėl manau, kad tiesiog būtina kažkur turėti pasislėpus grynųjų, gal į batą įsidėti. Jei keliautum vienas ir apvogtų - uhh. Ir reikia žinoti ambasadas, policijos skyrius, kad nelaimės atveju žinot, kur kreiptis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų