Kone kiekvienoje kelionėje Lietuvos autobusu, lėktuvu, traukiniu ar jūrų keltu keleivis turėtų būti visiškai ramus dėl savo ar savo vaikų ateities. Pasirodo, netgi ne kiekvieno lėktuvo keleivis yra apdraustas nuo nelaimingų atsitikimų ar net gyvybės draudimu, nors pagal naująjį Civilinį kodeksą kiekvienos transporto priemonės savininkas privalo atlyginti žalą, dėl jo kaltės padarytą klientui.
Ramesni šiuo požiūriu gali būti turistai, keliaujantys pagal turizmo agentūrų kelialapius. Tačiau vykstame ir į komandiruotes, ir pasisvečiuoti. Tuomet, žinodamas apie savo nykoką padėtį, gali keliaudamas ir kompleksą įsivaryti.
Draudikai teigia, jog, tarkim, Lietuvos avialinijos užsienio šalių pavyzdžiu yra sudariusios civilinės atsakomybės draudimo sutartis, pagal kurias būtų kompensuojama netgi kelių milijonų dolerių žala keleiviams ir kitiems asmenims, patyrusiems nuostolių (jeigu galima taip pasakyti), pavyzdžiui, dėl lėktuvo avarijos. Draudimo bendrovė pagal šias sutartis kompensuotų žalą, padarytą ne tik keleivio gyvybei ar sveikatai, bet ir jo turtui. Tačiau tokiomis sutartimis apdraudžiami tik maršrutais į Vakarus skriejantys laineriai. Tačiau gali labai brangiai atsieiti kelionė lėktuvu, pavyzdžiui, į Palangą ar Rygą. Tokio lėktuvo, kaip ir kitų maršrutinių transporto priemonių, keleivių gyvybė, pasirodo, verta tik 10-30 tūkstančių litų.
Žinoma, ne skandintis ar iš dangaus kristi kiekvienas išsiruošiame. Bet jeigu tokia galimybė yra (tris kartus per kairį petį), garbė tiems, kurie dar neužmiršo garsiosios Ostapo Benderio sentencijos: “Skęstančiųjų gelbėjimas - pačių skęstančiųjų reikalas”. Kitaip tariant, jei nori pasirūpinti savo saugumu, pasirašyk savanoriškąją kelionių draudimo sutartį su bet kuria draudimo bendrove. Antraip, jei grįši gyvas, turėsi metų metus tąsytis po teismus, reikalaudamas teisiškai tau priklausančio žalos atlyginimo.
Ką ten ir kalbėti, pasirūpinę, kad kaltininkas žalą atlygintų pagal įstatymą, įstatymų leidėjai galėtų pasirūpinti ir tuo, kaip tai turėtų būti daroma. Kitaip tariant, reikia privalomojo kelionių draudimo. O dabar nuo nelaimių kelyje pagal bendrą draudimo sutartį yra apdrausti tik patys įstatymų leidėjai ir kiti aukšti valdininkai.