• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Neįmanoma net durų minutei atidaryti“, – piktinasi sostinės gyventoja, kurios kaimynas degina kietąsias atliekas ir nuodija kaimynus. Siaubingas tvaikas, nevėdinti kambariai ir nesutarimai su kaimynu – tai turi ištverti aplinkiniai gyventojai. Aplinkos apsaugos departamento atstovai primena, ką daryti tokiais atvejais ir kokios baudos gresia už kūrenimui neskirtų atliekų deginimą.

„Neįmanoma net durų minutei atidaryti“, – piktinasi sostinės gyventoja, kurios kaimynas degina kietąsias atliekas ir nuodija kaimynus. Siaubingas tvaikas, nevėdinti kambariai ir nesutarimai su kaimynu – tai turi ištverti aplinkiniai gyventojai. Aplinkos apsaugos departamento atstovai primena, ką daryti tokiais atvejais ir kokios baudos gresia už kūrenimui neskirtų atliekų deginimą.

REKLAMA

Gyventoja Loreta naujienų portalui tv3.lt teigė, kad nežino, kur kreiptis, kai kaimynas neaišku, kuo kūrena savo būstą.

„Neįmanoma net durų minutei atidaryti, o apie kambarių vėdinimą nei kalbos negali būti. Visi kaimynai pasipiktinę.

Kažkoks košmaras. Susitarti neįmanoma. Baisus tvaikas kieme“, – tvirtino Loreta.

Ji pridūrė, kad kol kas pagalbos į institucijas nesikreipė, mat jau anksčiau kiti gyventojai skundėsi, tačiau jokio rezultato nepasiekė.

REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti, pastebėjus, kad kaimynas degina kietąsias atliekas?

Aplinkos apsaugos departamento atstovai naujienų portalui tv3.lt akcentuoja, kad jei gyventojai pastebi deginamas atliekas, jie nedelsdami turi kreiptis skubiosios pagalbos telefonu 112.

REKLAMA

Taip pat galima nufotografuoti ar nufilmuoti pažeidimą, siųsti medžiagą el. paštu [email protected], kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai galėtų imtis veiksmų. 

Primenama, kad netinkamai deginamos atliekos labai teršia orą. Medinės paletės, kartonas ar spauda, dažnai būna apdorotos cheminėmis medžiagomis.

Pavyzdžiui, medinės paletės impregnuojamos cheminėmis priemonėmis drėgmės ar kenkėjų atsparumui, medžio drožlių plokštės suklijuojamos formaldehido dervomis, o spauda ar laminuotas popierius padengti dažais bei plastiku, kurie degant skleidžia toksiškus dūmus.

REKLAMA
REKLAMA

Deginant tokias medžiagas, į aplinką patenka pavojingos medžiagos, kurios gali užteršti dirvožemį, gruntinius vandenis ir maistą bei kelti pavojų žmonių sveikatai. 

Be to, kūrenant atliekas katiluose, dūmtraukyje susidaro kenksmingi suodžiai, kurie ne tik blogina šilumos perdavimą, bet ir didina gaisro riziką. 

Tai gali paveikti sveikatą: kai kurie žmonės turi ypač saugotis

Tvaiką ir nuodingas medžiagas išskiriančios deginamos atliekos gali sukelti ir sveikatos problemų aplinkiniams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro atstovė Vilda Bajoriūnienė naujienų portalui tv3.lt tvirtina, kad didesnės dalelės dažniausiai paveikia individo viršutinius kvėpavimo takus.

„Nukeliauja iki bronchų, sukelia kosulį ir čiaudulį.

Asmenys, sergantys astma ir kitomis kvėpavimo sistemos ligomis bei kraujotakos sistemos ligomis, senyvo amžiaus žmonės, kūdikiai, vaikai, nėščiosios priskiriami gyventojų rizikos (jautriai) grupei, kurią labiausiai veikia padidėjęs aplinkos oro užterštumas, todėl turėtų labiau saugotis“, – komentuoja V. Bajoriūnienė.

REKLAMA

Asmeniui bauda gresia iki 1 200 eurų

Aplinkosaugininkai informuoja, kad individualius namus galima šildyti tik aplinkos neteršiančiu ir pavojaus žmogaus sveikatai nekeliančiu kuru.

Už atliekų ar kitų medžiagų, kurios nėra kuras, deginimą gali tekti susimokėti baudą ir atlyginti žalą aplinkai. 

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad už neskirtų kūrenimui medžiagų ar atliekų deginimą, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų.

Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1 170 eurų. 

Pakartotinai padaryti nusižengimai užtraukia baudą asmenims nuo 270 iki 1 200 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 3 000 eurų. 

"gerovės valstybeje"
"gerovės valstybeje"
visi galėjo šildytis pigiai ,elektra iš Astravo AE ,bet kur tau ,kvailos sankcyjos ,dirbtinės "grėsmės" ,pykčiai su kaimynine šalimi ir suprantama svarbiausias lietuwių bruožas -skusti savo kaimyną -ką jis bedarytu
Kai tik ateina žiemos sezonas visas Aleksotas pasmirsta. Samoška rodo smogą Indijoje. Atvažiuokit į Aleksotą vakarais. Pamatysit kas dedasi. Nėra jokios kontrolės. Patys degina ir patys uosto. Paskui vėžiai, plaučių ligos, silpna imuninė sistema ir kitos ligos..pasistatė didžiausius namus ir nenori apsišiltinti ir degina visokius teršalus...prie tokių švelnių žiemų užtektų apsišiltinti namus ir galima šilumos siubliu puikiai pasišildyti. Tik stipriai atšalus būtų galima kietą kurą naudoti. Žymiai sveikesnė aplinka būtų..bet žmonės taupi ne savo sveikatą, o iš neišmanymo dar ir kitus nuodija..
Ką daryti, pastebėjus, kad kaimynas degina kietąsias atliekas? Mediena taip pat priskiriama prie kietųjų atliekų. Tik žmogus, per daug išmintingas, kad suprastu tam tikrus procesus vykstančius gyvenime. Žinoma, kaip degina tam neskirtus dalykus, tai yra negerai. Bet tada reikia supratingai priimti tokias atliekas, kurios nėra skirtos deginimui, geranoriškai iš žmonių, tam skirtose aikštelėse, be jokiu baudų, nes ne visi tai supratingai žino.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų