„Dviejų metų vaikas, kuriam vakar apie 10 valandą vaiko įkando gyvatė, angis, buvo pervežtas į vaikų skyrių ir perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių, nes tino ranka. (...) Šiuo metu vaikas iš intensyvios terapijos perkeltas į skyrių, būklė yra visiškai patenkinama, tačiau ranka yra ištinusi, melsva, skausminga“, – sakė Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas.
Vaikas gydomas Kauno klinikose, jį planuojama po kelių dienų išleisti į namus. Auklėtoja vaiką iš karto nuvežė į ligoninę, todėl jam laiku buvo suteikta visa reikiama pagalba.
„Pasekmes labai dažnai lemia pimoji pagalba“, – sakė toksikologas Jonas Šurkus.
Įkando jauna gyvatė
Pasak toksikologo Algirdo Stonio, vaikui įkando jauna gyvatė.
„Tą gyvatę jie užmušė, atvežė – tai buvo jauna gyvatėlė, neužaugusi iki savo pilno ilgio, tačiau tai tiktai angis: gyvatės vaikutis įkando žmogaus vaikučiui į rankytę. Neabejotinai ten buvo jauna paprastoji angis“, – kalbėjo A.Stonys.
Pasak medikų, reikia pasirūpinti, kad įkandus angiai nesutriktų kraujotaka, todėl svarbu nuimti visus daiktus, galinčius ją stabdyti, tokius kaip žiedas. Paprastoji angis, pasak gydytojų, yra viena iš mažiausiai pavojingų nuodingųjų gyvačių.
Įkandus gyvatei, rekomenduojama galūnę šaldyti ir kuo greičiau vykti pas gydytojus.
Toksikologų teigimu, gyvatės kanda gindamosi, jos nebūtinai kasdamos įleidžia nuodus. Todėl, jeigu įkando gyvatė, geriausia jos negaudyti, nes antrą kartą ji gali kąsti nuodingai.