Kauno troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos streiko komitetas pirmadienį dar kartą įrodė, jog yra nelinkęs nusileisti. Petro Balčaičio vadovaujamas komitetas pasiliko teisę bet kada surengti streiką iš anksto neįspėjęs nei "Autrolio" bendrovės administracijos, nei už sklandų viešojo transporto paslaugų teikimą gyventojams atsakingos Kauno miesto savivaldybės.
AB "Autrolis" administracijos iniciatyva bendrovėje vykusiose jau ketvirtose oficialiose derybose įmonės vadovai siūlė troleibusų vairuotojų bendrą valandinį darbo užmokestį sumažinti 11 proc. (ne 15 proc., kaip buvo siūlyta anksčiau). Be to, jie sutinka įsipareigoti iki 2011 metų kovo 1 dienos nemažinti troleibusų vairuotojų darbo užmokesčio. Tačiau ir tai netenkina streikuotojų.
"Streiko organizatoriai nerodo supratimo ir geranoriškumo. Jie nenori sutikti su darbdavio siūlymu iki 2011 metų kovos 1 dienos gauti sutartą darbo užmokestį. Esą, finansų ministrei pareiškus, kad šalyje ekonominė situacija gerėja, streiko organizatoriai pamatė naujų galimybių reikalauti iš darbdavio didinti darbo užmokestį, o šiam nesutikus - streikuoti", - po derybų teigė "Autrolio" generalinis direktorius Mindaugas Legas.
Jo nuomone, protestuojančius vairuotojus vienijanti profsąjunga nesistengia ieškoti kompromisinio sprendimo, kuris būtų naudingas ir pačiai "Autrolio" bendrovei. Juolab, kad tas kompromisas padėtų taikiai išspręsti ginčą ir galbūt po truputį atslūgtų įtampa tarp įmonės darbuotojų, peraugusi jau ir į netoleruotinus veiksmus.
Administracijos atstovų teigimu, rugsėjo 10 dieną troleibusų vairuotojų streiko (organizatoriai apie jį iš anksto nepaskelbė) metu buvo užpultas vienos iš bendrovės tarnybų vadovas. Teigiam, jog streiko organizatoriai šį žmogų sumušė, vilko per aikštę ir numetė prie administracinio pastato laiptinės durų. Dėl tokio žiauraus chuliganiško išpuolio nukentėjęs darbuotojas kreipėsi į policiją, teismo medicinos darbuotojus, yra pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Streiko organizatorių lyderis P. Balčaitis kaltinimus ar įtarimus dėl smurto bei kitų bendrovėje įvykusio incidento aplinkybių neigia.
Įmonės vadovų įsitikinimu, Kauno troleibusų vairuotojų profesinės sąjungos komitetas skatina bendrovėje nesantaiką ir darbuotojų susipriešinimą, nesugeba užtikrinti žmonių apsaugos, kaip to reikalauja Darbo kodeksas.
"Streiko komiteto nariai skleidžia melagingus teiginius, norėdami įtikinti troleibusų vairuotojus, esą bendrovės administracija siekia juos palikti dirbti už minimumą (800 litų per mėnesį) ir taip verčia troleibusų vairuotojus streikuoti. Tačiau taip nėra, administracijos siūlomas darbo užmokesčio sumažinimas troleibusų vairuotojams reikštų tai, kad vairuotojų vidutinis priskaičiuotas darbo užmokestis nuo 2500 litų sumažėtų iki 2225 litų", - sakė "Autrolio" generalinis direktorius M. Legas.