Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Šokiruojantis įvykis sukrėtė Kauno apylinkės teismą, kur kaltinamasis užpuolė ir sumušė teisėją Vitą Padriezaitę.
Kaltinamasis griebė kėdę ir paleido į teisėją, laimė, kėdė smigo į televizorių, jame žiojėja skylė. Tuo metu teisėja spaudė pagalbos mygtuką ir su sekretore bėgo iš teismo posėdžių salės.
„Skelbiant nutartį vienoje iš nagrinėjamų baudžiamųjų bylų dėl kardomosios priemonės pakeitimo sąlygų ir dokumentų grąžinimo, kaltinamasis pratrūko, įvyko agresijos protrūkis. Įvyko fizinis smurtas teisėjos atžvilgiu, bandyta smogti kelis kartus kėde“, – konstatavo Kauno apylinkės teismo pirmininkas Arūnas Purvainis.
Smogė kumščiu
Aiškėja, kad taip šėlo 37-erių Vilmantas Juodelė, jis teisėją nusivijo net į koridorių ir dar smogė kumščiu.
„Buvo smūgiuota kumščiu į krūtinę, po ko pavyko pasišalinti į kitą patalpą ir ten pavyko užsibarikaduoti, jei to nebūtų buvę, galėjo būti ir blogiau“, – pabrėžė Teisėjų tarybos pirmininkės pavaduotojas Nerijus Meilutis.
Šis vyras policijai jau žinomas iš anksčiau, teistas du kartus.
„Smurtinis nusikaltimas ir svetimo turto pasisavinimas – vagystė“, – ankstesnius nusižengimus vardijo prokurorė Auksė Lipkevičienė.
Vieną iš nusikaltimų jis įvykdė būdamas kalėjime.
„Kaltinamasis buvo kaltinamas smurtu įkalinimo įstaigoje, bet dabar jis jau buvo paleistas iš įkalinimo įstaigos, štai dėl ko jis teismo posėdžių salėje buvo be konvojaus palydos“, – paaiškino A. Purvainis.
Tačiau, laimingas sutapimas, kad teismo pastate tuo metu buvo konvojaus pareigūnai, jie ir atskubėjo išgirdę pavojaus signalą. Vyrą sučiupo koridoriuje. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.
„Vyras yra sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal du BK straipsnius – dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nepagarbos teismui“, – teigė Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.
Sureagavo ir prezidentas
Tokie išpuolių vaizdai dažni už Atlanto, Jungtinėse Amerikos valstijose. Tačiau teisėjai sako, kad nuo siautėjančių proceso dalyvių vis dažniau tenka saugotis jau ir Lietuvoje.
„Tokio masto pirmas atvejis. Riaušių byloje teisėjai buvo apmėtomi mineralinio buteliukais ir kitų atvejų, kai grėsmė kyla sveikatai ir gyvybei yra buvę. Čia vienas iš didžiausių“, – kalbėjo Teisėjų tarybos pirmininkė Danguolė Bublienė.
Tad vis garsiau prabyla apie apsaugą, kurios norėtų kiekviename teisme. Lietuvoje teismo pastatų apie 50, o policijos pareigūnai budi vos trijuose.
„Vienintelė galimybė pasikviesti pagalbą yra pavojaus mygtukas, bet jis negarantuoja skubios pagalbos ir bet kada gali būti per vėlu“, – tikino A. Purvainis.
„Pirmiausia turėtų būti budintys policijos pareigūnai. Mes apie tokią fizinę apsaugą kalbam. Lėšos turėtų būti skiriamos tokiai apsaugai užtikrinti. Mūsų nuomone, visuose teismuose“, – pabrėžė D. Bublienė.
Į incidentą sureagavo ir prezidentas.
„Tai yra išskirtinis ir pasibaisėtinas atvejis, tokių dalykų mes tikrai netoleruosime, reikia susirūpinti didesne teismų patalpų apsauga, tuo tikslu labiau kontroliuoti įsinešamas priemones, nes tikrai į teismų pastatus gali būti įsinešamos kažkokios arba šaltojo, arba, neduok Dieve, karštojo veikimo priemonės“, – tvirtino Gitanas Nausėda.
Aiškintis rezonansinio įvykio į Kauną atskubėjo ir teisingumo ministras. Jis jau nurodė sudaryti darbo grupę dėl teismų apsaugos užtikrinimo.
„Vienas iš variantų – pagal tam tikrus straipsnius, kurie susiję su smurtu, tų kategorijų bylose įvedimas tam tikros laikinos apsaugos ir priežiūros dėl pasikėsinimo, ir tada kompleksinis sprendimas“, – siūlė teisingumo ministras Rimantas Mockus.
O štai dėl įtariamojo suėmimo teisėsauga turėtų apsispręsti rytoj. Už šiuos nusikaltimus jam gresia kalėjimas iki 2 metų.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.