Kauno tarybos opozicija nusiteikusi ryžtingai kovoti su blogybėmis, viešindama informaciją, kreipdamasi į prokuratūrą ir galbūt – piketuodama prie savivaldybės ar mero namų.
Tai pabrėžta pirmojoje spaudos konferencijoje, kurią ketvirtadienį – po to, kai prieš kelias savaites Kauno taryboje susidarė nauja valdančioji dauguma, vadovaujama mero konservatoriaus Andriaus Kupčinsko, surengė opozicijos atstovai iš Lietuvos liberalų sąjūdžio, Darbo partijos ir frakcijos „Dirbame Kaunui“.
Liberalų sąjūdžio nariai jau ruošia interaktyvią interneto svetainę, kuriai tiek kauniečiai, tiek politikai, tiek savivaldybės darbuotojai galės pranešti „apie nešvarius valdžios darbus“.
Konferencijoje skambėjo gana kritiniai pastarojo meto Kauno savivaldybės valdančiųjų priimtų sprendimų vertinimai – ypač dėl naujai įkurtos kolegijos posėdžių rengimo už uždarų durų. Neįsileidžiant į juos nei visuomenės atstovų, nei kauniečiams rūpima savivaldybės veiklos tematika dirbančių žurnalistų.
Spaudos konferencijoje toks sumanymas buvo pavadintas NEP'u, prisiminus sovietinę Naujosios ekonomikos politiką, kai buvo slapta priiminėjami gyventojams žalingi sprendimai. Tokį įvardinimą komentavo buvęs socialdemokratas Gintautas Labanauskas, įkūręs trijų anksčiau šiai partijai priklaususių politikų frakciją „Dirbame Kaunui“.
Pasak liberalės Onos Belžakienės, kuri ketino dirbti tarybos kolegijoje, tačiau į ją joks opozicijos atstovas nepateko, „pastarieji valdančiųjų žingsniai patvirtino buvusio mero Rimanto Mikaičio įžvalgą, kad Kaunui ateina “dumblinos dienos".
Opozicijos atstovų spaudos konferencijoje skirta dėmesio ir savivaldybės administracijos sprendimui patikėti „Kauno tiltų“ bendrovei statyti Panemunės tiltą, kai ta pati bendrovė nuo pavasario iki šiol neįstengia išgabenti dumblo, išvalyto iš Nemuno senvagės, nuo „Žalgirio“ arenos prieigų.
Konferencijos rengėjai kalbėjo ir apie kitus, galimai neskaidrius veiksmus Kauno miesto savivaldybės įsteigtose bendrovėse „Kauno švara“, „Kauno vandenys“ ir „Kauno energija“.