Nepaisant Kauno tarybos nario socialdemokrato Artūro Orlausko ir jam talkinančių kai kurių savivaldybės administracijos vadovų bei politikų žūtbūtinių pastangų išversti iš posto tos pačios tarybos sprendimu laikinai, iki konkurso, paskirtą vadovauti Kauno klinikinei ligoninei gydytoją Kęstutį Mazurkevičių, tikslas kol kas nepasiektas.
Tarybos posėdžio, kuris įvyks ketvirtadienį, išvakarėse valdančioji koalicija „Už Kauną“ sutarė išbraukti iš dienotvarkės klausimą dėl ligoninės direktoriaus atleidimo iš tarnybos.
„Jei atvirai, tai aš kokius ketverius metus buvau prieš tokį dviejų Kauno savivaldybės ligoninių sujungimą, koks buvo atliktas, įsteigiant Kauno klinikinę ligoninę, nes tai daryta grubiai, nemokšiškai. Ir gal kitą žmogų tikėjausi matyti ligoninės direktoriaus kėdėje. Bet tai, kas dabar daroma su laikinuoju vadovu, peržengia bet kokias ribas.
Laužti kabineto duris, naktimis vaikščioti po ligoninę, o dar pasiklausymo aparatūrą parūpinti, – tai jau ne politika. Tai – zonos taktika ir strategija. Savivaldybėje ir jos įstaigose ar įmonėse zonos įstatymai neturi galioti. Užtai ir stabdome klausimo nagrinėjimą, nes netikim, kad ligoninės direktorius tikrai kažką nusikalstamo padarė ir turi būti atleistas iš darbo“, – naujienų agentūrai ELTA trečiadienį aiškino Kauno miesto tarybos narys, savivaldybės deleguotas į Kauno teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybą Arvydas Garbaravičius.
Jo teigimu, konfliktas tarp ligoninės vadovo bei kai kurių savivaldybės atstovų kilo tuoj po to, kai viena medicininės aparatūros diegimu besiverčianti bendrovė kreipėsi į Kauno miesto merą su oficialiu pasiūlymu dėl magnetinio rezonanso tyrimo paslaugų organizavimo Kauno klinikinėje ligoninėje, nes tai esą pagerins Kauno miesto pacientų ištyrimo galimybes.
Pasiūlymas pateiktas balandį, ligoninei peradresuotas tą patį mėnesį. Gegužės 4 dieną KKL direktorius K. Mazurkevičius atsako steigėjai – savivaldybei – iš esmės neprieštaraująs dėl siūlymo sumontuoti privačią modernią tyrimo aparatūrą ligoninėje, tačiau prašo tą klausimą plačiau apsvarstyti drauge su įstaigos gydymo taryba bei savivaldybės specialistais.
„Atkreipėm dėmesį į tai, kad tą pačią dieną, kai ligoninės direktorius tokį raštą savivaldybei atsiuntė, prieš direktorių sudaroma komisija. Jai nurodoma ištirti K. Mazurkevičiaus veiksmus. Žinant, kad privatininkai pasirengę Kaune investuoti su diagnostine technika 5 milijonus litų, galima spėti, kad pinigai ir įžiebia skandalą, koks dabar visam Kaunui daro gėdą.
Todėl tuoj pat pradedama formuojama nuomonė, kad direktorius pažeidė viešųjų pirkimų ar kitokius įstatymus, ir dėl to be jokių išlygų turi būti atleistas iš einamų pareigų. O kad daromi veiksmai, kurie prieštarauja elementariam padorumui ir teisės normoms, „vertėjams“ nerūpi. Lygiai kaip nerūpi, jog tai meta didelę dėmę ir miesto tarybai, ir savivaldybės administracijai“, – pripažino buvęs Kauno meras A. Garbaravičius.
ELTA primena, kad pirmas skandalu virtęs viešas bandymas nuversti iš posto K. Mazurkevičių buvo per jo atostogas. Bet tuomet politiko A. Orlausko atvestas laikinasis direktoriaus pavaduotojas Eduardas Vaitkus ligoninėje tedirbo vos pustrečios dienos. Nes teismas priėmė sprendimą, stabdantį to asmens paskyrimą direktoriauti nulėmusį Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Navakausko įsakymą.
Teismo nutartis priimta rugpjūčio 18 dieną, bet A. Navakauskas savo įsakymą atšaukė tik rugsėjo 2 dieną. Todėl ligoninė šį antradienį „momentiniam“ direktoriui turėjo sumokėti ne tik atlyginimą, bet ir pinigus už priverstinę pravaikštą.
Tokiu būdu kai kurių miesto politikų žaidimai jų įsteigtai Kauno klinikinei ligoninei jau kainavo apie 6 tūkstančius litų. Gydymo įstaigos darbuotojų patirto psichologinio, emocinio teroro pasekmės kol kas lieka niekaip neįvertintos.