Iš kelių dešimčių privatizavimui siūlomų objektų Kauno miesto savivaldybei aktualiausia yra parduoti "Stoties turgaus" akcijas, teigia Privatizavimo komisijos pirmininkas Jonas Koryzna.
Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijai pateikta informacija apie 2010 metais numatomus privatizuoti savivaldybei nuosavybės teise priklausančius objektus. Privatizuojamo turto sąraše įrašyti 72 objektai, tačiau 20 jų privatizacijos negalima pradėti, nes nėra parengti detalieji planai.
"Šiuo metu aktualiausia aukciono būdu parduoti "Stoties turgaus" akcijas, tačiau nei pernai, nei šiemet to padaryti nepavyko. Paskutinis aukcionas vasario 24 dieną visai neįvyko, nes neatsirado norinčių jame dalyvauti. "Stoties turgaus" akcijas tuomet ketinta parduoti už 6,5 mln. litų. Dar primenu: siekiant pritraukti potencialių pirkėjų, kaina buvo mažinama ne vieną kartą", - susidariusią situaciją dėl "Stoties turgaus" akcijų pardavimo pristatė J. Koryzna.
Privatizavimo komisijos pirmininkas minėjo, jog šiuo metu dėl "Stoties turgaus" yra svarstomi du galimi variantai: dar kartą sumažinti kainą ir parduoti akcijas šiemet arba miesto savivaldybei, valdančiai 51 proc. akcijų, pačiai apsispręsti ir imti valdyti šį turtą. O paskui, susiklosčius palankesnei situacijai, akcijas parduoti. Galutinis sprendimas bus priimtas artimiausiame Privatizavimo komisijos posėdyje.
Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko nuomone, verslo grupėms susitarus akcijų kaina gali būti dirbtinai mažinama, kad paskui būti galima pigiai jas įsigyti.
Tokias abejones Privatizavimo komisijos pirmininkas J. Koryzna atmeta, nes jo manymu, susitarimui pagrindo nėra. "Kai į aukcioną neateina nė vienas pirkėjas, tai negalima įtarti buvus kažkokių susitarimų tarp verslo grupių", - aiškino jis.
Kauno savivaldybė "Stoties turgaus" akcijas jau buvo pardavusi Marijampolės verslininkams už 9 mln. litų, primena ELTA. Tačiau tuomet aukcione pralaimėjęs likusių akcijų savininkas kaunietis verslininkas kreipėsi į teismą, ginčydamas jo rezultatus. Teismas jo pretenzijas atmetė, bet marijampoliečiai pradėjo reikalauti išskirtinių sąlygų, kurių aukcione nenumatyta, - mokėjimo atidėjimo ir panašiai. Galop aukciono laimėtojai pirkti akcijas atsisakė, palikdami savivaldybei jau įmokėtą užstatą - 100 tūkst. litų. "Pernai iš tikrųjų situacija rinkoje buvo sudėtinga ir mums pavyko parduoti tik 3 objektus. Šiemet padėtis pasikeitusi: buvo parduoti 7 objektai. Todėl manau, kad turgaus akcijų kainos sumažinimas iki minimumo savivaldybei tikrai nepriimtinas", - sakė Privatizavimo komisijos pirmininkas J. Koryzna.