„Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate yra atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimai padaryto neatsargaus gyvybės atėmimo nepilnamečiui“, – trečiadienį žurnalistams sakė Kauno apylinkės prokurorė Daiva Brudnienė.
Turimais duomenimis, gegužės 4 dieną vykusio vakarėlio metu grupelė paauglių vartojo alkoholį. Vienas jų po kelių dienų pasijuto blogai ir kreipėsi į medikus, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.
Pranešimas apie tai, kad mirė ligoninėje gydytas šešiolikmetis vaikinas, gautas gegužės 10 dieną.
Kol kas nėra nustatyta tiksli paauglio mirties priežastis.
Kaip BNS sakė Kauno apskrities policijos atstovė Justina Kazragytė, tyrimą dėl šešiolikmečio mirties atlieka Kauno apskrities policijos Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.
Įtariama, kad jis mirė apsinuodijęs.
Išeitys dažniausiai blogos
Kauno klinikų Nefrologijos klinikos gydytojas klinikinis toksikologas Algirdas Stonys, žurnalistams trečiadienį komentuodamas apsinuodijimus alkoholiu, pasakojo, kad svarbiausia yra nustatyti, kokiu alkoholiu apsinuodijo asmuo: vienokios pasekmės kyla apsinuodijus etanolio alkoholiu, kitokios – vadinamaisias surogatais: metanoliu, etilenglikoliu.
„Turint galvoje metanolį ir etilenglikolį, tuos, kurie labai sunkūs būna ir išeitys dažniausiai blogos, iš tikrųjų labai svarbu laikas. (...) Po kelių valandų jau tikrai kažkas pastebės, jis pats pradės jaustis blogai: pykina, silpnumas, galvos skausmas, gali širdies ritmo sutrikimai būti. Tada atvažiuoja po kelių valandų“, – sakė medikas.
Pasak jo, įtariant, kad galėjo įvykti apsinuodijimas alkoholio surogatais, į medikus geriausia kreiptis per tris-keturias valandas.
Medikai tokiems pacientams atlieka hemodializę, kad būtų išvalytas organizmas. Prieš tai jiems sugirdomas priešnuodis – „gerojo“ alkoholio.
A. Stonio teigimu, etilenglikolis, naudojamas automobilių antifrizams gaminti, yra saldus, gamintojai jį nudažo gražiomis spalvomis, įdeda kvapiųjų medžiagų, todėl šis pavojingas alkoholis iš tiesų gali priminti likerį.
Netinkamu alkoholiu apsinuodijusius asmenis pykina, jiems skauda galvą, jie negali valgyti ir gerti, galiausiai jie panyra į komą. Tokie simptomai gali pasireikšti ir suvartojus palyginti nedidelį šių medžiagų kiekį.