Skambiai Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvas trim autobusais leidžiasi į kelionę. Jie vyksta į jau dešimtą kartą surengta „Teatro olimpiadą“, kuri šiemet vyksta Vengrijoje. Dalyvauja net 400 kolektyvų, vyksta beveik 800 renginių daugiau kaip 100-e scenų.
„Mes turėjom labai įtemptą periodą prieš išvažiavimą, nemažai repeticijų, kad galėtumėme viską sustatyti į vietas ir turėtume brėžinius, kaip atrodysime Budapešte“, – kalbėjo operetės režisierius Kęstutis Jakštas.
O atvykus prisijaukinti Budapešto teatro scenos operetėi skirta vos viena repeticija.
„Labai susivienijo trupė, tokį kiekį žmonių, virš 120 atlikėjų ir labai sudėtinga išvežti, ir adaptuoti, ir surepetuoti, nes laiko neturėjome, buvo viena didelė repeticija, per kurią turėjome spėti viską pasidaryti – ir garsistai, ir šviesų dailininkai, ir scenos montuotojai“, – teigė K. Jakštas.
Afišos skelbia būsimus spektaklius, teatre anšlagas – mėgautis operete renkasi kone tūkstantis žiūrovų.
„Ir mes su Andriumi, ir visa mūsų trupė esame labai laimingi būdami čia, turėdami tokią galimybę – būtent operetės gimtinėje galime parodyti savo „Silvą“ ir mums labai didelė garbė“, – pasakojo solistai Andrius Apšega ir Marija Arutiunova.
O savąsias šios Kalmano operetės versijas čia, Budapešte, rodo 3 teatrai iš skirtingų šalių.
„Vengrija yra Vengrija. Tai operetės lopšys, man atrodo, jie žino visas operetes atmintinai ir dėl to jiems paprasta žiūrėti, ir galbūt įdomu lyginti spektaklius. Šioje olimpiadoje „Čardašo karalienė“ buvo pakviesta iš trijų šalių – iš Bordo Prancūzijos, mes ir vengrai“, – sakė solistas Gediminas Maciulevičius.
Solistai atvirauja, tokia žiūrovų reakcija atėmė žadą – salėje vis aidėjo audringi plojimai.
„Nepaprastai gražiai priėmė, plojo po kiekvieno muzikinio numerio, kas įdomiausia, net reagavo į prozą, kuri lietuviškai. Aš galvoju, kaip spėjo pasižiūrėti į titrus ir dar matyt, kas scenoje vyksta“, – teigė Rita Preikšaitė.
Kauno valstybinio muzikinio teatro trupė pavergė žiūrovų širdis. Nutilus paskutiniam operetės akordui šie plojo it pašėlę, scenos uždanga leidosi ir kilo net kelis kartus, solistai ėjo ir ėjo nusilenkti.
„Ploja išsijuosę, nustoja, tada įsisiūbuoja – mes tokių ovacijų turėjome 4-5 ir teko uždangą atidarinėti 4 kartus, ir mūsų artistai ėjo nusilenkti“, – sakė operetės režisierius.
Kauniečiai sulaukė komplimentų ir iš „Teatro olimpiados“ organizatorių.
„Mus lydėjo didelė sėkmė ir kaip organizatoriai po spektaklio atėjo ir pripažino – mūsų operetės versiją viena iš įdomiausių, modernių“, – teigė K. Jakštas.
Solistų įspūdžius išvyskite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.