Kauno lopšeliuose ir darželiuose trūksta vietų. Šį rudenį į juos nepateko beveik 800 mažylių. Savivaldybėje svarstoma apie bendrą viso miesto eilę į ikimokyklines įstaigas, rašo „Kauno diena“.
Nauji darželiai nestatomi
Į arčiausiai namų esančius darželius tėvai prašymus dažnai rašo vos gimus kūdikiui. Šiuo metu daugiau nei 3 tūkstančiai kauniečių taip iš anksto bando užtikrinti vietą savo vaikui ikimokyklinėje įstaigoje.
Vieni darželiai yra populiaresni, kiti sulaukia mažesnio dėmesio. Tačiau visame mieste laisvų vietų darželiuose trūksta.
Savivaldybės iniciatyva sudaryta darbo grupė svarsto, ar nereikėtų kurti vieningos priėmimo į darželius sistemos. Tėvų prašymai būtų pateikiami ne atskiroms įstaigoms, o Švietimo ir ugdymo skyriui. Jis koordinuotų eilę ir nukreiptų vaikus į darželius. „Abejoju, ar tai padėtų išspręsti problemą. Darželiuose trūksta vietų, nesteigiama naujų ikimokyklinių įstaigų. Vieningos kompiuterinės apskaitos programos sukūrimas kainuotų daugiau kaip milijoną litų“, – pasakojo darbo grupės narė Audronė Trumpickienė.
Ji taip pat vadovauja Kauno ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijai ir „Aušrinės“ lopšeliui-darželiui.
Pasak pedagogės, Kaune darželių labai trūksta: paskutinis pastatytas 1991 metais. Dabar 78 miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko daugiau kaip 11 tūkstančių vaikų.
Tėvai reformai nepritaria
„Tėvai nepritaria ketinimui centralizuoti priėmimo tvarką. Juk jie turi teisę rinktis įstaigą ne tik pagal gyvenamąją vietą, bet ir veiklos profilį, auklėjimo metodiką. Negalima piršti darželio, kurio nei pedagogai, nei esama tvarka tėvams nepatinka. Keliuose Lietuvos miestuose eksperimentų, kai vaikai skirstyti centralizuotai, jau buvo, bet vietų darželiuose nepadaugėjo“, – pasakojo „Vėrinėlio“ darželio direktorė Zita Jurgelevičienė.
Grupėse – per daug vaikų
Pasak Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Audronės Bukmanaitės, lengviau vaikams patekti į darželius, esančius Petrašiūnų seniūnijoje. Visose kitose įstaigose vietų trūksta.
Pagal higienos normas, lopšelio grupėje turi būti ne daugiau kaip 15, o darželio – 20 vaikų. Dabar šias grupes lanko kur kas daugiau mažylių. Šiais mokslo metais miesto ikimokyklinėse įstaigose atidarytos šešios naujos grupės, o jų poreikis yra daug didesnis.
Aldona Kibirkštienė