Šilainiuose aikštelėje prie daugiaaukščių sustatyti bent 7-8 automobiliai priklauso vienam kauniečiui, čia pat name įsirengusiam ir psichoterapijos kabinetą. Gyventojai piktinasi ir stebisi tokiu kaimyno pomėgiu.
„Čia valdiška aikštelė ir vertinimai čia labai blogi, nes užėmęs vos ne pusę aikštelės. Dar, kiek girdėjau, ir kitoj aikštelėj yra prisistatęs, toks kai kolekcionierius, dar suprasčiau, dar būtų kokios kolekcinės senienos, o čia eilinės mašinos, laužas“, – sako gyventojas Kęstutis.
„Kiti neturi visai pasistatyt kur, o čia aštuonias turi, tai aš sakyčiau nelabai žmogui su psichika negerai, o jis pats toks yra gydytojas atseit“, – pasakoja gyventoja Bronė.
Vyras sako esąs nepelnytai puolamas, pasiskundžia, kad automobilius jam niokoja, žada kreiptis į teismą.
„Aš viską dariau pagal taisykles, konsultuodamasis su advokatų kontora, su policija, su savivaldybe, stengiausi kultūringai šitą problemą išspręst. Buvo vandalizmas užfiksuotas, 8 padangos pradurtos, išpaišytos mašinos“, – teigia gydytojas psichiatras Ramutis Kazlauskas.
Kodėl vyras kolekcionuoja jokios istorinė vertės neturinčius automobilius, paklausti nepavyksta. Į kalbas apie savo aistrą įprastoms mašinoms jis nesileidžia: „Iškraipyti faktai. Ne, ponia, atsiprašau, pokalbis baigtas.“
Kauno kiemai taip prigrūsti, kad sunku ir specialiosioms tarnyboms prasibrauti, ypač vakarais. O per karantiną jie retai ištuštėja ir dienomis. Tą pasakoja ir gyventojai:
„Čia tai išvis prie durų, mano mama invalidė. Kai reikia su vežimėliu vos pralendi. Jeigu greitoji ar ką, tai čia.“
„Ypatingai vakare, užstatyti visi tie parėjimai, takai.“
„Čia nuo ryto iki vakaro užkimšta, mes čia gyvenam, praeiti neįmanoma.“
„Ir čia problema numeris vienas, mes čia gaudavom pylos, kad ant žalios vejos, tai čia bandėm, kad užpiltų.“
Kol kaunietis savo turtą laiko po langais, užėmęs daugybę vietų vien sau, kiti skundžiasi, kad automobiliai netelpa. Priversti juos statyti ant žolės, o už tai gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų.
Tiesa, viešosios tvarkos specialistai Kaune dabar daugiau stebi su karantinu susijusius pažeidimus, kitų reidų vykdo mažiau.
Tačiau sulaukę skundo vyksta į nurodytą kiemą ir stebi situaciją, dažniausiai įspėja, bet tenka ir baudas skirti.
„Kur transporto priemonės pastatytos ant vejos ar vietose, kuriose draudžiama statyt automobilius, šiais metais apie 350 tokių atvejų užfiksuota dažniausiai užfiksuojami pagal gyventojų pranešimus, skundus. Jeigu pakanka įrodymų, iškart rašome protokolus ir baudžiame“, – kalbėjo viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Rimantas Vilimas.
Dauguma gyventojų tiesiog susitarę, kiek žalių plotų skiria mašinoms. O štai neseniai Vilniuje Kalvarijų gatvės gyventojus ištiko šokas, kai vieną rytą išvydo raudonuojant baudų lapelius ant visų kiemo mašinų.
Ši situacija sukėlė tikrą rezonansą, tad dabar sostinės valdininkai sako, gal tąkart ir pasikarščiavę, bet reagavo į skundą
„Pareigūnas nuvažiavo, buvo galimybė skirti įspėjimą ar baudą, jis priėmė sprendimą, kokį priėmė, pagal sukeltą ažiotažą matome, kad galėjome kitaip pasielgti, bet tą istoriją išgyvenom, pamokas išmokom“, – sako administracijos Direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.
Sovietmečiu planuoti daugiabučių kiemai didmiesčiuose automobilių savininkams amžina problema, juose suplanuotos mažytės aikštelės. Štai kauniečiai raginami dalyvauti programoje „Svajonių kiemas“, ir taip ne tik suformuoti sklypus aplink namą, įrengti vaikų žaidimų vietas bet ir praplėsti zonas automobiliams.