V. Kasiulevičius socialiniame tinkle „Facebook“ apžvelgė koronaviruso sezoniškumą ir įspėjo, kad jei ir toliau išliks didelis procentas nesiskiepijančios visuomenės, rudenį galime sulaukti kreivės šovimo į viršų.
„Galima kritikuoti inaktyvuoto viruso kinų vakcinas (Urugvajus skiepija maždaug po lygiai Pfizer ir kiniška vakcina), jų efektyvumas tikrai kiek mažesnis negu mRNR, bet labiau tikėtina, kad pandeminės bangos kaltininkas Urugvajuje ne vakcinų kokybė, o sezoniškumas, kurio pasekmių paveikti 2 vakcinos dozėmis paskiepijus tik 40 procentų populiacijos, tiesiog neįmanoma. Pvz. Čilės situacija daug geresnė negu Argentinos ar Urugvajaus, nes paskiepytų asmenų procentas reikšmingai didesnis.
Jeigu paskiepysime bent 2/3 visuomenės dviem vakcinos dozėmis, susirgimų ir mirčių skaičius sumažės, tačiau „dėka“ 30 ar net 40 procentų nesiskiepijančios visuomenės susirgimų kreivės rudeniop vis tiek šaus į viršų. Nepamirškime ir to, kad suserga iki 20 procentų paskiepytų žmonių, kadangi vakcinų efektyvumas tampa mažesnis dėl plintančių naujų atmainų“, – pastebi profesorius V. Kasiulevičius.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad praėjusią parą šalyje nustatytas 241 naujas COVID-19 atvejis, nuo šios infekcinės ligos mirė du žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.
Šalyje atlikti 17 tūkst. 49 molekuliniai (PGR) ir 5794 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
Pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 169,5 atvejo. Teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per pastarąsias septynias dienas siekia 1,6 procento.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 277 tūkst. 2 žmonės.
Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvas 261 tūkst. 391 asmuo, deklaruota 210 tūkst. 718 pasveikusiųjų. Statistiškai šiuo metu serga 5649 asmenys, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 56 tūkst. 322.
Deklaruotu sergančiuoju Statistikos departamentas laiko asmenį, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, o ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis yra asmuo, kuriam liga patvirtinta per pastarąsias 28 dienas. Praėjus šiam terminui, žmogus laikomas statistiškai pasveikusiu.
Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos.
Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 4320 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejama 8735 mirtys.