Kaip pastebi V. Kasiulevičius, lygindamas keletą skirtingų valstybių, nors Vokietijoje naujų Covid-19 augimas sudaro vos 6 proc., tačiau šalis ruošiasi griežtiems apribojimams.
„Kaip atrodo situacija Lietuvoje ir kitur remiantis visai visuomenei prieinamos informacijos šaltiniais?
Žemiau pateiktose skaidrėse galite matyti, kaip per mėnesį keičiasi naujų atvejų skaičius ir gyventojų praleistas laikas namuose Lietuvoje, Vokietijoje (abiejose šalyse taikomas karantino režimas, kai nebuvo uždarytos mokyklos ir prekybos centrai), Izraelyje, Prancūzijoje (abiejose šalyse buvo taikytas griežtas karantinas) ir Slovakijoje (taikyti karantino apribojimai ir visų gyventojų testavimas). Pastaba. Izraelis taikė išėjimo iš karantino strategiją nuo spalio 18 dienos iki lapkričio 17 dienos. Nuo lapkričio 20 dieną Izraelyje stebimas naujų atvejų skaičiaus augimas.
Noriu atkreipti dėmesį, kad ,,švelnusis“ karantinas tiek Vokietijoje, tiek Lietuvoje sukėlė panašų efektą (atvejų augimo greičio 2 skaidrė), tačiau Vokietijoje naujų atvejų augimo greitis krito per 3 savaites beveik iki nulio, o štai Lietuvoje toks kritimas buvo nepakankamas, sustojo tie 20 procentų ir netgi turi tendenciją augti. Vokietijoje naujų atvejų augimas sudaro vos 6 procentus, bet Vokietija jau rengiasi apribojimų griežtinimui !!!“ – rašė profesorius.
V. Kasiulevičius priduria, kad lietuviai, palyginus su Vokietijos piliečiais, praleido kur kas daugiau laiko parduotuvėse.
„Atkreipkite taip pat dėmesį į namuose ir parduotuvėse praleistą laiką. Pancūzai, žydai ir slovakai taikytų karantinų metu daug laiko praleido namuose. Nutraukus karantiną žmonės ėmė palikti savo namus ir užsikrėtimų skaičius po kelių savaičių vėl ūgtelėjo. Kol kas tas augimas nėra toks pavojingas, kurio negalima būtų kontroliuoti.
Lietuvos ir Vokietijos karantinai lapkričio mėnesį buvo švelniausi iš paminėtų šalių, gana panašus buvo ir žmonių praleistas laikas namuose. Lietuviai ir vokiečiai skirtingai negu prancūzai, žydai ir slovakai, savo karantinų metu namuose tiek daug neužsibuvo. Tačiau, skirtingai nuo lietuvių, vokiečiai daug mažiau laiko praleido apsipirkdami“, – pastebėjo V. Kasiulevičius.
Kaip atrodo situacija Lietuvoje ir kitur remiantis visai visuomenei prieinamos informacijos šaltiniais? Žemiau...
Posted by Vytautas Kasiulevicius on 2020 m. gruodžio 11 d., penktadienis