Gerti vandenį iš šulinio, pasak specialistų, tarsi žaisti rusišką ruletę. Patikrinę per du tūkstančius šulinių visoje šalyje ekspertai tikina, kad trečdalis jų yra užteršti nitratais ir pesticidais.
Užterštas šulinio vanduo pavojingiausias kūdikiams iki trijų mėnesių. Nitratai geriau nei deguonis jungiasi su kraujyje esančiu hemoglobinu, todėl organizmui ima trūkti oro. Kūdikis, girdomas šulinio vandeniu, gali uždusti, jam gali neišsivystyti plaučiai.
„Apsinuodijimų yra įvykę ir ne be reikalo šita prevencinė sistema yra sukurta. (...) Specialistai važiuoja paimti mėginio vandens, nustatytu terminu siunčia į laboratoriją, vanduo yra ištiriamas ir apie rezultatus yra pranešama tiek asmens sveikatos priežiūros įstaigai, tiek pačiam vartotojui“, - tvirtina Visuomenės sveikatos specialistė Irena Taraškevičienė.
Tačiau žmonės menkai linkę paisyti specialistų išvadų – sako, kad vanduo iš šulinio skanesnis. Taip yra todėl, kad jis minkštesnis.
Daugiausia užterštų šulinių nustatyta Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus apskrityse. Švariausi šuliniai Utenoje ir Telšiuose.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.