Šį savaitgalį sezono pradžią skelbiančioje Kuršių nerijoje apsistoti galima už 80 ar 120 eurų. Tačiau kopų apsuptoje Nidoje ar ramybės uoste Juodkrantėje nakvynę galima rasti ir už 200 eurų.
„Kainos apgyvendinimo sektoriuje, galėčiau pasakyti, kad mažai skiriasi nuo pernai. Tai, tarkime, dvivietį kambarį galima įsigyti nuo 80 iki 120 eurų, bet už tokią pat sumą ir keturiems asmenims ar keturių asmenų šeimai galima apsistoti butuose“, – pastebi kultūros turizmo infocentro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė.
„Kainos įvairiausios. Kainos – kaip ir visur: nuo turbūt 20 eurų iki 200 galit rasti. Čia jau, ko ieškosit ir ko pageidausit“, – teigia Juodkrantės bendrijos pirmininkė Sandra Berletaitė.
Vietos verslininkai mano, kad turistus į Kuršių neriją privilioti trukdo ne nuomos kaina, o vietinė rinkliava. Nuo birželio pirmosios vien kelionė automobiliu į Kuršių neriją keliantis keltu kainuoja 32,30 eur. Didžiąją dalį – 20 eurų – sudaro ekologinis Nidos mokestis. Dėl pastarojo, kai kurie svečiai Nidą aplenkia.
„Atvažiuoja iki posto. Apsisuka ir grįžta atgal. Anksčiau latviai atvažiuodavo į Nidą, čia apsilankyti su nakvyne, o dabar, kai įvedė postą, tai tikrai būdavo, kad grįždavo atgal“, – pasakoja būstus pajūryje nuomojantis Tadas.
Tuo metu Nidoje jau atostogaujantys žmonės apie šio kurorto kainas – dvejopos nuomonės. Kai kuriems čia – labai pigu. Tačiau kiti pasakoja atostogoms pasirinkę Klaipėdą, esą ten rado, kur pigiau apsistoti.
Turizmo specialistai sako, kad atostogoms šį kurortą dažniausiai renkasi šeimos su vaikais arba senjorai, dažniau atvykstantys iš užsienio.
Atvykti į Kuršių neriją siūloma ne tik automobiliais ar autobusais, o ir vandens transportu iš Klaipėdos, Drevernos. Bilieto kaina žmogui prasideda nuo 12-os eurų.