Bylos duomenimis, kaltinamasis neteisėtai disponavo slaptažodžiais, neteisėtai prisijungė prie informacinės sistemos ir neteisėtai įgijo, laikė ir panaudojo neviešus elektroninius duomenis.
Karolis nusikalstamais tikslais – siekiant įgyti neviešus elektroninius duomenis, iš socialinio tinklo „Telegram“ vartotojo neteisėtai įgijo prisijungimo prie bendrovės „Rimi Lietuva“ lojalumo programos trijų skirtingų klientų kortelių.
Tada vyras prisijungė prie šių klientų paskyrų ir pasisavino jų teisėtai įgytus lojalumo taškus, kuriuos 2024 m. sausio pradžioje panaudojo, atsiskaitydamas už pirkinius, bendrai 15,74 euro sumai.
Kaltę pripažino
Kaltinamasis teisme kaltę dėl jam pareikštų kaltinimų pripažino visiškai. Nurodė, kad jis „Telegram“ programos kanale pamatė, kad vartotojas siūlo įsigyti „Rimi“ lojalumo programos sukauptus taškus.
Iš pradžių jis nemokamai atsiuntė prisijungimus pabandyti, pažiūrėti kas ten per situacija, kas ten per dalykas. Karolis nuėjo į „Rimi“ ir atsiskaitė, už centus nusipirko maisto. Viskas taip ir prasidėjo.
Tada tas pats asmuo pasiūlė taškų nusipirkti, atsiuntė kitą prisijungimą su daugiau prikauptų taškų. Karolis jam sumokėjo kriptovaliuta. Vyras nuėjo į „Rimi“ nusipirkti dar maisto.
Karolis bandė teisintis, kad šituo atveju jis naudojosi kitų asmenų turimais lojalumo duomenimis, apie tai net nežinodamas. Tuo metu galvojo, kad tas asmuo kažkaip sugeneruoja tuos taškus.
Teigė, kad ėjo į parduotuvę pasinaudoti lojalumo taškais su draugu ir su drauge. Draugams minėjo apie tuos lojalumo taškus, bet jie nesuprato, kaip tai veikia. Šie asmenys nežinojo, kad jis naudojosi neteisėtais lojalumo taškais.
Karolis teigė, kad žalą atlygino, sumokėjo „Rimi“ 15 eurų. Labai gailisi dėl to ką padarė. Po to kai tapo įtariamuoju, daugiau nebeteko bendrauti su lojalumo tašku jam pardavusiu asmeniu. Karolis pripažino, kad įsigijo neviešus elektroninius duomenis ir juos panaudojo.
Specialusis liudytojas
Kaip specialusis liudytojas ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas Karolios draugas Tomas, kuris, kaip paaiškėjo, ėjo kartu apsispirkti su draugu ir net primokėjo trūkstamą 11 centų sumą.
Vyras teigė, kad Karolį pažįsta 3-4 metus. Su juo yra draugai, kartais susitinka, bendrauja. Atsimena, kad tos dienos vakarą susitiko su Karoliu prie prekybos centro.
Tada kartu ėjo apsipirkti parduotuvėje „Rimi“. Tą pačią dieną Karolis jam pasakojo, kad jis yra nusipirkęs kažkokią svetimą „Rimi“ parduotuvės lojalumo kortelę, su kuria galima apsipirkti, nes joje buvo kažkiek pinigų.
Tačiau jis to neužfiksavo ir tam reikšmės neteikė, tik dabar apklausos metu prisiminė tai. Pamena, kad kai jie pasiėmė prekes, pirko nealkoholinius gėrimus, Karolis prie kasos panaudojo savo mobiliojo ryšio telefone įdiegtą svetimą lojalumo kortelę ir ja atsiskaitė už prekes.
Pamena, kad ir jis tada dar sumokėjo likutį 0,11 centų savo banko kortele. Tomas teigė, kad nežino, iš kur jis pirko tuos svetimus lojalumo kortelės duomenis, šis jam nepasakojo, o jis neklausinėjo.
Teismo verdiktas
Teismas nusprendė Karolį pripažinti kaltu dėl padarytų nusikalstamų veikų. Jam paskirta 75 parų arešto bausmė, kuri iškart sumažinta trečdaliu iki 50 parų.
Taip pat nuspręsta paskirtos galutinės 50 parų arešto bausmės vykdymą atidėti 6 mėnesių laikotarpiui neskiriant intensyvios priežiūros.
Karolis įpareigotas per visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį nuo 23 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje pagal Probacijos tarnybai nurodytą faktinį gyvenamosios vietos adresą, jei tai nesusiję su darbu ar mokslu.
Taip pat visą bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be priežiūrą vykdančios institucijos leidimo bei tęsti darbą ar registruotis Užimtumo tarnyboje.
Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmus.