Tris dienas truksiančioje gynybos technologijų kūrybos stovykloje netrūks nei veiksmo, nei dalyvių – jų čia bus daugiau nei 200. Organizatoriai teigė, kad norinčiųjų dalyvauti hakatone buvo kone dvigubai daugiau – registracijų sulaukta iš daugiau nei 400 asmenų. Tarp besiregistruojančiųjų buvo ne tik akademinės bendruomenės atstovai iš Lietuvos aukštųjų mokyklų – didelis susidomėjimas buvo matomas ir iš didžiųjų IT, inžinerinės pramonės įmonių.
Rukloje komandos ne tik intensyviai dirbs prie savo kuriamų produktų gynybos srities iššūkiams spręsti, tačiau čia jų lauks įdomios ir įtraukiančios veiklos: vos atvykus, dalyvius pasitiks kariškių parengtos aktyvios fizinės estafetės, jie taipogi turės galimybę pasivažinėti su kariniu šarvuočiu, išbandyti savo taiklumą lazerinėje šaudykloje bei susipažinti su Lietuvos kariuomenėje naudojamais ginklais. Po viso to, komandos įsikurs kareivinėse, tad kariškos dvasios renginyje tikrai nestigs.
Intensyvias trijų dienų dirbtuves vainikuos finaliniai pristatymai sekmadienį, kurie vyks tokio pobūdžio renginiui neįprastoje aplinkoje – kelis šimtus žmonių talpinančioje kariškoje palapinėje. Dalyvių sukurtų produktų unikalumą, aktualumą, techninį išpildymą vertins komisija, sudaryta iš mokslo, verslo ir krašto apsaugos sektoriaus atstovų. Geriausiai įvertintos komandos bus apdovanotos piniginiais ir konsultacijų prizų čekiais. Prizinis fondas sieks net iki 7000 EUR.
Toks prizinis fondas nebūtų įmanomas be rėmėjų – vienas jų – informacinių technologijų ir virtualios realybės sprendimų kompanija „Telesoftas”, įsteigusi 700 eurų prizą. „Gynybos technologijos – tai nėra vien ginklų gamyba. Daugelyje pasaulio šalių tai yra industrija, turinti daugybę ūkio atšakų. Lietuvoje negaminame tankų ir lėktuvnešių, tačiau lyderiaujame IT srityje, esame ketvirti pasaulyje pagal kibernetinį saugumą, mūsų IT specialistai – pripažinti sudėtingų užduočių sprendėjai”, – teigė „Telesofto” vadovas ir įkūrėjas Algirdas Stonys, tikėdamasis, kad hakatone nemaža dalis sprendimų gims būtent šiose srityse.
Kitoje, ne mažiau aktualioje srityje, aktyviai veikianti inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, kartu su didžiausia inžinerinių sistemų ir metalo gaminių eksportuotoja Lietuvoje „Arginta Engineering” atidžiau žvelgs į techninės įrangos sprendimus, gimsiančius hakatono metu.
„Gynyba ir inžinerija yra neatsiejamos sritys, dauguma gynybos ir saugumo pramonėje naudojamų gaminių ir paslaugų yra inžinerinės ir technologijų pramonės rezultatas. Tarp LINPRA narių yra įmonių, dalyvaujančių su gynyba ir saugumu susijusiuose projektuose.
Norėtųsi, kad Lietuvos verslas į šį sektorių įsitrauktų labiau ir turėtų daugiau galimybių vystyti inovatyvias technologijas bei reikalingas kompetencijas. Potencialą tam tikrai turime. Neabejoju, kad tą pademonstruos pirmasis gynybos technologijų hakatonas ir taps paskata verslui ir mokslui atrasti daugiau sąlyčio taškų šioje srityje“, – teigė Darius Lasionis, hakatono partnerės LINPRA direktorius.
Finalinis darbų pristatymas vyks sekmadienį, jo tiesioginę transliaciją bus galima stebėti DELTA 1 renginio puslapyje feisbuke.