„Mūsų vertinimu, resursai, kuriais Rusija disponuoja šiandien, tų išteklių tokio pat intensyvumo karui, kokį mes matome šiandien, užtektų dar dviem metams“, – teigia E. Paulavičius.
Pasak karinės žvalgybos vado, Rusija nuo Šaltojo karo laikų prikaupė daug karinės technikos, todėl dabar ją traukia iš sandėlių. Nepaisant to, kad ši sena technika nėra kokybiška, bet ji vis tiek rusams pasitarnauja, o Ukrainai kenkia.
„Turėčiau pasakyti, kad Rusija Šaltojo karo metu kaupė įrangą, ginkluotę, techniką. Ir vertiname, kad ji jos turi pakankamai, kad tuos ateinančius dvejus metus galėtų tęsti konfliktą. Be abejo, tai nėra kokybės klausimas, kalbame daugiau apie kiekybę, bet tai, ką jau šiandien traukia iš sandėlių ir naudoja Ukrainos fronte, tankus T-62, kitą pasenusią ginkluotę, ji naikina ukrainiečių pajėgas, ji naikina Ukrainos infrastruktūrą, ji daro didžiulę žalą, didina atstatymo kaštus“, – teigia pulkininkas.
Rusija karą prieš Ukrainą pradėjo 2022 m. vasario 22 d. Ir nors greitas karas nepavyko, Ukraina atsilaikė ir Vakarai jai padeda, bet Rusija neatsisako pagrindinių tikslų sunaikinti Ukrainą, kaip valstybę.
Pasak E. Paulavičiaus, laikotarpis, kiek Rusija galės tęsti karą prieš Ukrainą taip pat priklausys ir nuo Rusiją remiančių valstybių veiksmų, pavyzdžiui, Irano ar Šiaurės Korėjos. Kaip žinoma, šios valstybės tiekia tam tikrą ginkluotę Rusijai. Tarkime, Iranas tiekia bepiločius orlaivius.