Zoologijos sode prie žirafų narvo iš pat ryto sujudimas. Vyrai į viršų kilnoja laidus, reguliuoja vartus, moterys į aptvarą tempia skanėstus.
Du čekai iš savo zoologijos sodo priekaboje atgabena ilgai lauktą naują gyventoją – dvejų metų žirafos patina Nafarį.
„Mes vežame žirafas nuolatos ir šita žirafa mums yra 433-oji. Važiavome iš Čekijos per Lenkiją ir keliuose nebuvo jokių problemų“, - pasakoja Čekijos zoologijos sodo atstovas Zdenekas Barta.
Vyrai pasakoja, kad aukščiausia jų vežta žirafa buvo šešių metrų aukščio. Ši kur kas mažesnė, tačiau vis tiek iššūkis tiltams ir viadukams.
„Važiuojant per viaduką ši priekaba leidžiasi žemyn ir žirafa tiesiog prieš viadukus pasilenkia. Pravažiuoja, vėl pasikelia. Taip ir atvažiavo“, - sako vyr. biologė.Virginija Genovaitė Raudeliūnienė.
Parą trukusi kelionė žirafiukui, matyt, gerokai įgriso, nes sunkvežimio priekabą ilgakaklis palieka labai greitai.
Žirafiukas tiesiu taikymu nulinguoja pasisveikinti su naujuoju savo draugu ilgamečiu Kauno gyventoju žirafa Gudručiu. Jis kurį laiką sode gyveno vienas, o žirafos yra bandos gyvūnai ir draugija jiems būtina.
Apžiūrėti naująjį gyventoją lankytojai galės jau nuo ryto. Šiandien naujajam žirafiukui leista pasimėgauti ramybe ir draugija su Gudručiu, tiesa, kol kas tik per tvorą.
„Pradžioj, kol apsipras, kol pamatysim, koks jų būdas, kaip jie sutaria per pertvarą, tai palaikysim atskirai, o vėliau suleisim, būtinai suleisim“, - teigia V. G. Raudeliūnienė.
Dėl didelio gyvūno aukščio jo transportavimas yra labai brangus. Tokia žirafos kelionė į Lietuvą iš Čekijos gali kainuoti apie penkis tūkstančius eurų, tačiau lietuviams pavyko rasti perpus pigesnį variantą. Žirafos kelionė į Lietuvą apmokėta iš gyvūnų mylėtojų paaukotų pinigų. Jei žmonės nebūtų aukoję, Gudrutis ir toliau gyventų vienišas.