Kotedžai Panevėžio gatvėje, netoli Danės upės, iškilo per metus. Tačiau šią vasarą čia dar besidarbuojant statybininkams, mokesčių inspektoriams kilo įtarimų, kad dideliame objekte darbuojasi 14 žmonių tik su verslo liudijimais.
„Vienas asmuo organizavo, vadinkim taip, darbuotojų brigadą. Jie visi įsigijo verslo liudijimus, tačiau atitiko šitie santykiai darbo santykius, nes buvo suteiktos ir darbo priemonės, buvo organizacinės priemonės darbo, ir visos kitos – tai atitiko grynai darbo santykius“- kalbėjo FNTT Klaipėdos apygardos valdybos viršininkas Regimantas Sriebalius.
Iš esmės statybose galima darbuotis su verslo liudijimu, tačiau tuo pasinaudojant dažnai sukčiaujama ir piktnaudžiaujama.
„Asmuo gali su verslo liudijimu atlikti pavienius darbus, ir atlikti juos ne statybinei bendrovei, o tarkim, privačiam asmeniui. Jūs galit pasisamdyt asmenis su verslo liudijimais, jums atliks kažkokius darbus“, – teigė R. Sriebalius.
Vietovėje yra ir labai didelis objektas, suręstas nuo pamatų iki dalinės apdailos. Statybininkus samdė bendrovė, kuri dabar ir pardavinėja būstus, bet jos vadovas situacijos komentuoti nepanoro. Tyrime jis buvo apklaustas kaip liudininkas. Vadovas prasitarė, kad rangovus rado pagal rekomendacijas, ir jų bendrovei nebuvo skirtumo, kas darbus atliks. Pasirašius rangos sutartį, suderėta suma buvo pervesta į gargždiškio sąskaitą.
„Yra iškreipiama statybų sektoriuje konkurencija, nes vieni dirba įforminę asmenis kaip darbuotojus, o šiuo atveju buvo tiktai verslo liudijimai, tai kelis kartus viršija mokesčiai“, – kalbėjo R. Sriebalius.
Mokesčių inspektoriai dar paskaičiuos, kiek mokesčių nesumokėjo darbininkai, ir jie turės atsiskaityti su valstybe. Spėjama, kad nesumokėta keliasdešimt tūkstančių eurų. Už objektą organizatorius gargždiškis neteisėtai gavo 74 tūkst. eurų. Jis, kaip tikras viršininkas, savo darbininkams reguliariai išmokėdavo algas. Pričiuptas jis įsteigė mažąją bendriją ir toliau vykdo statybos darbus, tiesa, nuo teismo tai neapsaugos – gresia bauda.