• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikui pirmaisiais gyvenimo metais nudegus odą, giluminių sluoksnių pažeidimai išlieka visą gyvenimą. Todėl būtina tinkamai pasirūpinti vaikų odos apsauga nuo saulės.

Vaikui pirmaisiais gyvenimo metais nudegus odą, giluminių sluoksnių pažeidimai išlieka visą gyvenimą. Todėl būtina tinkamai pasirūpinti vaikų odos apsauga nuo saulės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medikai įspėja – vaikui nudegus saulėje, paviršinis paraudimas regeneruosis, tačiau išliks padidėjusi tikimybė ateityje susirgti odos vėžiu. Odos pažeidimai vaikystėje gali turėti pasekmių net po 20 ar 30 metų.

REKLAMA

Kaip išsirinkti kremą nuo saulės

Medikai pataria kremus nuo saulės naudoti ne jaunesniems kaip pusės metų amžiaus vaikams. Iki tol jautrią odą reikėtų kaip įmanoma labiau saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Visgi, esant poreikiui, vaistinėse galima įsigyti mikropigmentinį losjoną, tinkantį jau nuo 3 mėnesių amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA

Labai svarbu renkantis kremą, kad jis būtų kuo natūralesnis, be kvapiklių, dažiklių ir kitų nereikalingų chemikalų. Geriausiai kremą pirkti vaistinėje, kur vaistininkas jums rekomenduos kūdikiams tinkančią priemonę. Jei mažylį erzina lipnus kremo pojūtis, rinkitės purškiamus losjonus nuo saulės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprastai jie būna ne tokie riebūs, nepalieka lipnumo jausmo ir geriau susigeria į odą. Atkreipkite dėmesį, kad SPF būtų ne mažesnis kaip 30. Kremu vaiką tepkite 15 minučių prieš einant į lauką ir gerai įmasažuokite, kad kremas įsigertų į odą, o ne nusivalytų į rūbus.

REKLAMA

Saugi iškyla gamtoje

Jei iškylaujate su jau paūgėjusiu vaiku gamtoje, turite skirti pakankamai laiko jo apsaugai nuo saulės. Vaikų iki 2 metų nepalikite saulėkaitoje – ilsėkitės pavėsyje. Vyresnio amžiaus vaikams galima leisti palakstyti saulėje, bet ne ilgiau nei 20 minučių. Nepamirškite, kad laikas gamtoje lekia akimirksniu, todėl kontroliuoti vaiko laiką saulėkaitoje būtina.

REKLAMA

Po maudynių pakartotinai ištepkite ar apipurškite ir įtrinkite vaiką kremu nuo saulės. Pasirūpinkite, kad vaikas būtų su kepurėle nuo saulės ir akiniais. Taip pat įsitikinkite, kad vaikas geria pakankamai vandens ar kitų skysčių.

Kai kurių vaikų oda itin jautriai reaguoja į saulę. Atsiranda vadinamoji saulės alergija. Jei pastebėjote, kad vaiko odą ėmė berti raudonais taškeliais ar dėmelėmis, saulėje būti nebagalima. Bėrimui nepraėjus, reikia kreiptis į šeimos gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip gydyti nudegimus

Jei vaikas visgi nudegė saulėje, visų pirma apžiūrėkite ir įsitikinkite, ar nereikia keliauti pas gydytoją. Smarkesnį nudegimą turi apžiūrėti specialistas. Jei nudegimas nedidelis ir tik šiek tiek peršti, padėti gali vėsūs kompresai ar vaistinėje įsigyti preparatai, kurių sudėtyje yra pantenolio, alijošiaus, hidrokoloidų.

Labai svarbu, kad vaikui nudegus prie odos nesiliestų šiurkšti medžiaga. Aprenkite vaiką natūralaus ir minkšto pluošto rūbais. Duokite gerti pakankamai skysčių, tai pagreitins odos regeneraciją.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų