„Komisijos sprendimas pašalinti mane ir mano atstovus iš posėdžio pažeidžia Seimo statutą ir paneigia mano teisę į gynybą, todėl šiandien aš, Kęstutis Pūkas, kreipiausi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas, kad mano teisė gintis nebūtų pažeidžiama ir ją įgyvendinti galėčiau taip, kaip nustatyta Seimo statute“, – rašoma parlamentaro pranešime.
Trečiadienį komisija apklausė prokurorus, atliekančius ikiteisminį tyrimą dėl K.Pūko veiksmų.
Seimo narys teigia, kad dėl jam nesuprantamų priežasčių posėdyje leista dalyvauti advokatui Karoliui Rugiui. Jis atstovauja kelioms merginoms, tvirtinančioms, kad nukentėjo nuo galimo K.Pūko seksualinio priekabiavimo.
Tuo metu apkaltos komisijos pirmininkė „valstietė“ Dovilė Šakalienė trečiadienį po komisijos posėdžio žurnalistams pasakojo, kad parlamentaras ir jo atstovai siekė nutraukti posėdį, trukdė dirbti.
„Mes susidūrėme su gana sudėtinga posėdžio pradžia. Viliuosi, kad kituose posėdžiuose Seimo nario Kęstučio Pūko ir jo advokatų elgesys bus pagarbus, nebus toliau trukdoma dirbti komisijos nariams. (...) Posėdį veda komisijos pirmininkas ir komisijos pirmininkas turi teisę suteikti žodį arba jo nesuteikti. Kai daug kartų iš eilės pasisakoma, nepaisant posėdžio vedimo tvarkos, mėginama nutraukti posėdį, mėginama daryti nesankcionuotą papildomą įrašą, aš tai laikau trukdymu posėdžiui“, – žurnalistams sakė D.Šakalienė.
Parlamentaro ir jo atstovų elgesį ji pavadino destruktyviu.
Apkalta K.Pūkui inicijuota žiniasklaidai paskelbus apie galimą Seimo nario seksualinį priekabiavimą per darbo pokalbius. Kelios merginos dėl to kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Prokurorai taip pat yra pradėję ikiteisminį tyrimą dėl galimo ginklo laikymo taisyklių pažeidimo, kai K.Pūkas į Seimą atsinešė pistoletą.
K.Pūkas į parlamentą išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąrašą. Kilus skandalui dėl galimo seksualinio priekabiavimo jis pasitraukė iš „tvarkiečių“ frakcijos Seime, dabar priklauso Mišriai Seimo narių grupei.