Teisininko Kęstučio Čilinsko manymu, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagrįstai atsisakė pasirašyti įstatymą, kuriuo valstybinės žemės valdymas miestuose perleidžiamos savivaldybėms. Tuo tarpu premjeras išreiškė nepasitenkinimą Prezidentės sprendimu. Jis paskelbė, jog pataisomis buvo siekiama stiprinti savivaldą ir, nepaisant Prezidentės vetavimo, ir toliau bus tokiu būdu siekiama stiprinti savivaldą.
Tačiau, K.Čilinsko nuomone, idėja perleisti valstybinės žemės valdymą miestų savivaldybių politikams yra susijusi ne su savivaldos, o korupcinių galimybių stiprinimu. Tokią išvadą, beje, yra pateikusi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Savivaldybių tarybose, pasak K.Čilinsko, dominuoja vietiniai “oligarchiukai", t.y., asmenys, vienu metu užsiimantys dvejais teisinėje valstybėje nesuderinamais darbais: kaip savivaldybės tarybos nariai jie vykdo politines ir viešojo administravimo pareigas, o, kaip verslininkai, jie tuo pat metu tvarkosi savo verslo reikalus, išnaudodami tam savo politines pareigas. Jau dabar šie politikai-verslininkai turi pranašumą prieš kitus verslininkus ir lengvai susitvarko visus klausimus, susijusius su savo verslo teritorijų planavimusi ir valstybinės žemės naudojimu. Tačiau jiems sunkiau pasisavinti valstybinę žemę, nes kol kas savivaldybių politikai neturi teisės ta žeme disponuoti.
Kadangi stambiausiuose miestuose, pvz., Vilniuje ir Kaune dominuoja premjero partijos valdžia, tai suprantamas premjero skubėjimas atsisakyti valstybinės žemės ir ją paversti miestų savivaldybių politikų valdoma žeme. Tai nesustiprintų vietos savivaldos, turint omenyje, kad savivalda yra gyventojų teisė tvarkytis vietos reikalus ir kontroliuoti savivaldybės valdžią. Kaip žinia, visais turtinių sandorių klausimais, pvz., savivaldybės šilumos ūkio perleidimo “Rubikono" bendrovei ir pan., politikai nepaiso gyventojų interesų. Todėl, jei premjeras tikrai norėtų stiprinti savivaldą ir mažinti korupciją, tai, visų pirma, sekdamas demokratinių valstybių pavyzdžiu, turėtų pasiūlyti pataisą, įpareigojančią savivaldybės valdžią daryti gyventojų apklausas dėl sprendimų svarbiausiais turinių sandorių, stambių statybų ir teritorijų planavimo klausimais. Tai atitiktų Orhuso konvencijos reikalavimus, teigia K.Čilinskas. Jo vadovaujama vyriausybinė Orhuso konvencijos darbo grupė pateikė Vyriausybei pasiūlymus, kaip sustiprinti gyventojų savivaldą, tačiau, kaip matyti iš Prezidentės vetuotos pataisos, Vyriausybė rūpinasi ne gyventojų teisėmis, o politikų galimybe perimti į savo rankas valstybinę žemę.
Demokratija.eu