Gyventojai įsitikinę, kad tiek šeštadienį įžiebtos Vilniaus žaliaskarės viršūnė, tiek šoninės dekoracijos – jau matytos anksčiau. Jie kritikuoja sostinės valdžią už bandymą „sutaupyti jau ir taip brangiai atsiėjusiai eglei“.
Dėl kalėdinės eglės nuostabos neslepia ir garsus mados dizaineris Juozas Statkevičius. Kaip svarsto jis, torto formos eglės turėjo kainuoti pigiau.
„Kringeliai seni, matyt, kabojo kelis metus. Nurašė! Karkasas tas pat! Viršūnė eglės praeitų metų. Tai jau sumokėta už visa tai pernai? Juk tai savivaldybes nuosavybė? Kas metais vis brangiau parduoda tą patį, įdomu, ką meras galvoja? Ar čia tokios prabangios išeitinės?
Pažiūrėkite, Kaunas tikrai daug gražiau ir su idėja padarė! Ir šiaip rotušė tuščia, viską sukišo į tą tigrų narvą, net tos eglės nesimato, tai kam tada ji išvis ? Kam tie žaislai ir eglišakės? Suplakė miesto gimtadienį ir Kalėdas. Kodėl? Kam? Kas atsakys? Kieno seniai nurašyti kringeliai? Kieno sena eglės viršūnė ir senas eglės karkasas?“ – kėlė klausimus J. Statkevičius.
Teigia, kad tai tik sutapimas
Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus savivaldybė atstovai situacijos dėl kalėdinių dekoracijų sutapimų pateikti negalėjo, tik nurodė, kad „viešojo konkurso vertinimo kriterijuose buvo atsižvelgiama į siūlomos Kalėdų eglės idėjos originalumą, savitumą, išskirtinumą ir kūrybiškumą“.
„Dėl atskirų Kalėdų eglės puošybos elementų sprendė viešąjį konkursą laimėjusi įmonė UAB „Švenčių studija“, su kuria Vilniaus Kultūros centras sudarė sutartį dėl eglės nuomos, montavimo ir puošybos paslaugų“, – patvirtino savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.
Susisiekus su UAB „Švenčių studija“ atstovais, jie patikino, kad dekoracijų vizualūs panašumai – tik sutapimas.
„Jeigu kalbėtume apie gatvės dekoracijas, su kuriomis buvo palyginta, jos tikrai nėra pernykštės. Mes niekuo su jomis nesusiję. Tokio tipo, tokio rašto, tokio ornamento dekoracijos Vilniaus mieste buvo prieš penkiolika metų. Kadangi toks dekoras, tokia stilistika, tokie baroko raštai buvo labai tinkami šių metų eglei, mes panaudojome šį raštą ir pritaikėme eglutei. Tai nėra tos pačios dekoracijos. Įsivaizduokite, kaip atrodytų po penkiolikos metų ištraukta ir pakabinta dekoracija. Tikrai nebūtų įmanoma, nes ir technologijos pasikeitusios. Tiesiog tai sutapimas, kad tai yra toks pat ornamentas, kuris labai tiko šitai progai“, – komentuoja „Švenčių studija“ dizaineris Dominykas Koncevičius.
„Dėl viršūnės – tai yra panašiai atrodanti viršūnė, tokio pat principo, bet mažesnė. Taigi, ji taip pat nauja. Tai tiesiog ta pati meninė išraiška“, – priduria jis.
Užsakovai – Vilniaus Kultūros centras su tv3.lt pasidalino ir eglės sąmata. Žemiau pateikiame šių metų Vilniaus kalėdinės eglutės dekoracijų kainas:
- Karkasas – 1210 eurų;
- Eglišakės 6000 vnt. –.7260 eurų;
- Foninės girliandos 2500 m. – 4537.50 eurų;
- Blykstės 1400 vnt. – 847 eurų;
- PVC žaislai 700 vnt. – 4235 eurų;
- Konstrukcijos „Tortas“ karkasas – 42 350 eurų;
- Konstrukcijos „Tortas“ girliandos 5500 m. – 9982,50 eurų;
- Konstrukcijos „Tortas“ LED kabelis 1000 m. 8470 eurų;
- Dirbtinių eglišakių kontūras 150 m. – 9075 eurų;
- Dekoracijos „Torto dekoracija“ 120 vnt. – 21780 eurų;
- Dekoracijos „Žvakutės“ 700 vnt. – 50 820 eurų;
- Dekoracijos „Sietynai“ 12 vnt. – 17 424 eurų;
- Tvirtinimo detalės ir pajungimo laidai – 5319 eurų;
- Montavimo ir demontavimo darbai – 48 400 eurų.
Iš viso: 231 710 eurų.