Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Matyt labai džiaugiatės dujų kainomis , o netolimoje ateityje galėsite taip pat džiaugtis ir didelėmis rusiškos ar žaliosios elektros kainomis.Tada būsi dulkinamas tu.
Brazauskas dave formule zmogeliui balsuoti pries AE. Girdi, pilietukas esu uz ae, bet pries si konkretu projekta. O ka tas zmogus zinoti gali apie kitokius projektus? Gal, jei butu rusiskas reaktorius, butu geras projektas? Lietuviai gasdinami dideliais pinigais. Bet lietuviams neprimenama, kad jie per metus prageria 4,5 mlrd litu is kuriu 2,5mlrd. yra "virsaus" jei lygintume vieno lietuvio ir svedo gerima. Brazauskas nesako, kad lietuviai nuperka maisto papildu ir jiems nereikalingu, net kenksmingu, vaistu kasmet uz 1,5 mlrd litu. Stai kasmet 4mlrd atomines statybai, per 7metus 28mlrd! Nereikia atomines? Vienas AMB atidave Gazprom duju tinklus veltui del pigiu duju, kitas siulo pirkti pigia elektra ir tos salies. Kalbekit issamiau politologai ir visi kasdien kaslbantys. kitaip atrodote klaidintojais.
Ar tapsime Naujaisiais Vasiukais?

2009 m. paskutinėmis valandomis atsisveikinome su Ignalinos atomine elektrine (IAE). Tai buvo viena didžiausių nesąmonių, padarytų po 1990 m. Autoritetingų specialistų tvirtinimu, po kapitalinio remonto ji saugiai galėjo dirbti dar 30 m. Vaizdžiai kalbant, papjovėme sveiką, daug pigaus ir gero pieno duodančią karvę. Mėsos iš tos karvės nebus – 20 m. brangiai pūdysime ir užkasime. Dabar melšime tik brangų ir ne tokį švarų užsienietišką pašarą ryjančias karves, o trūkstamą pieną, t. y., elektrą, brangiai pirksime iš kaimynų.
Labiausiai nusivilti turėtų tie, kuriems sapnavosi atominis grybas virš Visagino, kurie svajojo, kad tas „monstras“ būtų kuo greičiau uždarytas ir džiūgavo, kai tai pagaliau įvyko. Dabar vietoj vienos atominės turėsime dvi iš abiejų Lietuvos pusių – Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje, prie pat Lietuvos sienų. Jose bus ne po vieną, o po du ar net daugiau blokų. Ir nežinia, ar jos bus saugesnės. Jeigu būtų leista veikti abiem IAE blokams, niekas jų nebūtų statęs. Apie tai rašyta tiek Rusijos, tiek Baltarusijos spaudoje. Trečioji elektrinė iškils tolėliau – Lenkijoje.
Nusigraužti nagus turėtų ir nuolat šaukiantys apie grėsmes ir priklausomybes nuo Rusijos. Didesnės priklausomybės, kokioje Lietuva atsidūrė dabar, seniai nebuvo. Giriamasi ES parama Lietuvai. Tik kam iš tikrųjų ta parama atitenka? Elektros energija pabrango 30%. Kadangi dujas ir trūkstamą elektrą perkame iš Rusijos ir Baltarusijos, ta ES parama ten ir nukeliauja. Tik jau ne iš paramą gaunančių ponų, o iš eilinių žmonių kišenių. Štai, ir visa "išmintinga“ politika... O gal toks ir buvo slaptas IAE uždarymo šauklių tikslas?
Nusikalstamai neatsakingai įsipareigoję ES uždaryti atominę, įsimušėme kelis gėdingus įvarčius į savo vartus... Tų įvarčių savininkai dabar teisinasi, neva, į ES kitaip nebūtų priėmę. Būtų – ir dar kaip. Čekijos Prezidentas, ultimatyviai atsisakęs pasirašyti Lisabonos sutartį, išsikovojo visas Čekijai palankias nuolaidas. Lietuvoje drąsuolių tokiam žingsniui neatsirado.
Guodžiamasi nežinia kada būsima nauja atomine jėgaine. Teneįsižeidžia šių projektų autoriai, bet man tai primena žinomo herojaus postringavimus apie pasaulinę šachmatų sostinę – Vasiukus. Bent jau „Laisvosios rinkos“ dėsnių dievintojai turėtų suprasti, jog mažai valstybei, atsidūrusiai tarp trijų galingų atominių elektrinių, nelogiška apie tai net galvoti. Ir be milijonus kainuojančių „galimybių studijų“ aišku, kad tokia elektrinė, dar projektuojant ir statant, pabrangtų 2-3 kartus, ir Lietuvai prireiktų milžiniškų investicijų. Jos gaminama energija būtų labai brangi ir visiškai nekonkurencinga. Siūlyčiau nešvaistyti pinigų visokioms „studijoms“, o naujos galingos atominės elektrinės idėjas, jeigu ne palaidoti, tai padėti į gilų stalčių geresniems laikams. Gal jų ir neprireiks, nes netoli tas laikas, kai atsiras saugūs nedideli reaktoriai, kuriuos bus galima pastatyti prie kiekvieno didesnio miesto. Juk seniai aišku, kad gigantomanijos laikų tolimo elektros perdavimo linijose iššvaistomi didžiuliai energijos kiekiai. Kur kas logiškiau būtų turėti elektrines prie didžiųjų vartotojų ir tiekti ją į pakraščius mažesniems.
Prieš metus atviru laišku kreipiausi į tuometinius Lietuvos vadovus, siūlydamas imtis rimtų žygių, kad IAE nebūtų uždaryta. Išgirstas nebuvau. To ir nesitikėjau. Nesitikiu ir dabar, nors dar yra viena išeitis – kapitaliai suremontuoti ką tik uždarytą AE ir paleisti iš naujo, jeigu sveikas protas nugalėtų. Deja, naivu to tikėtis. Gal bent netapsime Naujaisiais Vasiukais ir nešvaistysime lėšų neperspektyvioms naujos galingos AE statybos idėjoms „studijuoti“? Tuo labiau, kad ir taip jau esame įklimpę į gilų skolų liūną.
A. B., Vilnius.
Vakarų Ekspresas, 2010-01-04.

Lietuvos valdžia iki šiol nedavė LR piliečiams informacijos kokia bus projektuojamos AE avarijos tikimybė ir koks ekonominis pagįstumas (kilovatvalandės kaina eiliniam vartotojui). Ar galima nežinant už ką balsuoti? Kodėl nesigirdi nepartinių rinkėjų daugumos (98procentai rinkėjų) rėmimo? Kodėl nepartinis turi paklust partiečių dūdelei?
Jokios atominės mums nereikia. Mes norim saugiai gyventi savo namuose.
Ne "gauja', o "klika".
Koncesijos sutartis jų problemos. Jie pasirašė juos ir tegul dulkina (Kubilių ir visą jo gaują), o mūsu atsakymas referendume yra: NE ATOMINEI ELEKTRINEI!
Tai ar aiskins per viesos informacijos priemones kaip viskas yra su ta elektrine liaudziai ?Kitaip-kam is viso referendumas ? Kam isviso mesti i bala pinigus ?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų