• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis daugiau kalbant apie lietuvių įsitraukimą į šalies gynybą ir apsaugą, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas skatina galvoti, ne kaip pabėgti karo atveju, o kaip prisidėti prie šalies gynybos, esą tam yra daug būdų. Taip pat tikina, jog priedangų planas pradėtas organizuoti per vėlai. 

Vis daugiau kalbant apie lietuvių įsitraukimą į šalies gynybą ir apsaugą, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas skatina galvoti, ne kaip pabėgti karo atveju, o kaip prisidėti prie šalies gynybos, esą tam yra daug būdų. Taip pat tikina, jog priedangų planas pradėtas organizuoti per vėlai. 

REKLAMA

J. V. Žukas pamini, kad civiliai, savanoriškai prisidedantys prie šalies gynybos, yra labai vertinami. Todėl, kuo jų daugiau, tuo geriau, sakė jis. 

Tikimasi, kad į komendantūras užsirašys apie 2,5 tūkstančiai gyventojų, kurie gali būti tiek moterys, tiek vyrai. Taip savanoriai galės užsitikrinti savo vaidmenį Lietuvos gynybos procese karo atveju. 

„Tie, kurie tarnauja kariuomenėje, tiesiogiai turės susirėmimą su priešu, bet liks daug visokių darbų, tai darbas ligoninėse, inžinerinių užtvarų įrengimas, savanoriavimas, neįgaliųjų priežiūra – yra masė darbų, kuriuos turės atlikti komendantūros“, – paaiškina, kokią funkciją galės atlikti žmonės, užsiregistravę į komendantūras.

REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvienas turi vykdyti savo pareigas, o ne bėgti į užsienį“

Jo manymu, Lietuvos piliečiai turėtų galvoti, kaip gintų savo namus ir valstybę karo atveju, o ne svarstyti, kaip palikti šalį.

REKLAMA

„Kiekvienas turi vykdyti savo pareigas, o ne bėgti į užsienį. Aišku, tie, kurie negali prisidėti, nes yra ligoniai ar vaikai, tai reikia pagalvoti, kaip evakuotis. Bet visi kiti, kurie gali, tai neturi galvoti apie tai, kaip pabėgti, reikėtų galvoti apie tai, kokiu būdu gali prisidėti prie savo krašto gynybos“, – teigia jis. 

Prezidentūros pristatytą įrankį, piliečiui leidžiantį pasirinkti veiklą gynybos metu, ekspertas vertina palankiai. 

REKLAMA
REKLAMA

Įrankiu, atsakius į klausimus apie savo lytį, amžių ir šiuo metu vykdomą veiklą, galima sužinoti Valstybės gynybos plane piliečiui numatomą vaidmenį bei rasti naudingas nuorodas su informacija apie jį.

Prezidento patarėjas paaiškino, kad lietuviai patys susiskirstys pagal savo kompetencijas į keturias grupes.

Pirmieji vykdys ginkluotą gynybą, antrieji – užtikrins valstybės ūkį ir mobilicijos procesą bei rezervą, tretieji – rūpinsis vaikais, žmonėmis, turinčiais negalią, bei senyvo amžiaus žmonėmis, kuriems reikalinga parama ir pagalba, ketvirtieji – tęs savanorišką veiklą ar plėtos turimą verslą, tuo pačiu rūpinsis kitais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės skundžiasi negirdintys pavojaus signalų: Mes nematome to plano

Tačiau J. V. Žukas į priedangų ir pavojaus signalų sistemų planus žvelgė kritiškai, esą jie pradėti kurti per vėlai, nes karas Ukrainoje vyksta jau daugiau nei du su puse metų. 

Kadangi raketinės atakos, jo teigimu, dažnai vyksta nakties metu ir trunka 2-3 valandas, lietuviai turi aiškiai žinoti, kur reikėtų pasislėpti pavojaus atveju. 

REKLAMA

„Tose vietose, kur yra metro, viskas paprasčiau, bet ten, kur nėra, vietos turi būti numatytos, nes raketiniai sprogimai ar stichinės nelaimės gali įvykti ir naktį, ir dieną ir valstybinės įstaigos, ir ligoninės, ir vaikų namai, ir darželiai, ir mokyklos – visi turi aiškiai žinoti, kur jiems reikia eiti“, – kalba J. V. Žukas. 

Taip pat buvęs kariuomenės vadas pabrėžia perspėjimų apie pavojų svarbą. Jo manymu, perspėjamųjų signalų sistema taip pat nėra išbaigta, nes žmonės skundžiasi pavojaus signalų negirdintys arba nežino, kokį tiksliai pavojų skelbia vienas ar kitas signalas. 

REKLAMA

Visgi šie signalai gali skelbti ne karo grėsmę, bet ir stichines nelaimes ar radioktyvius užteršimus. 

„Čia yra vien tik pasakymas, kad štai 49 proc. vilniečių, pavyzdžiui, galės pasislėpti priedangose, o tai kada tie 49 proc. sužinos apie jas ir kur tiksliai reikia eiti. O kada bus 80-90 proc.? Ar tai jau yra viskas, tokia mūsų ambicija, daugiau nieko ir nedarysim? Mes nematome to plano, visada yra tik paskelbiami kažkokie skaičiai“, – atkreipia dėmesį jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įrengs daugiau priedangų: dėmesio centre – 46 objektai Vilniaus mieste

Kaip anksčiau naujienų portale tv3.lt rašyta, Vilniuje parinktos 652 priedangos, jose pasislėpti galėtų 291 tūkst., arba 49 proc. sostinės gyventojų. Iš 5 didžiųjų savivaldybių, pagal šį rodiklį Vilnių lenkia tik Šiauliai (54 proc.)

Iš viso Lietuvoje yra 4368 priedangos. Tai reiškia, kad beveik 40 proc. Lietuvos gyventojų galėtų rasti saugų prieglobstį. A. Bilotaitės teigimu, tikslas yra pasiekti 50 proc. gyventojų apsaugą visoje šalyje, 60 proc. – didžiuosiuose miestuose ir 40 proc. – mažesniuose miestuose ir kitose vietovėse.

REKLAMA

Iki 2030 m. priedangų tinklo plėtrai numatyti 77 mln. eurų. 

Pasak ministrės, svarstoma įrengti priedangas ir ne viešos paskirties pastatuose. 

„Konsultuojamės ir su verslu, ką padaryti paskatinant įrengti priedangas ne viešos paskirties pastatuose. Ieškome įvairių sprendimų ir, manau, kad tuos sprendimus surasim. Šiuo atveju ir savivalda gali suvaidinti nemažą vaidmenį“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

REKLAMA

Turto bankas yra identifikavęs per 200 objektų, galinčių tapti priedangomis, 46 iš jų – Vilniaus mieste.

„Šiuo metu turto bankas yra peržiūrėjęs apie 200 objektų ir 126 objektai yra identifikuoti kaip galimos priedangos. Mano žiniomis, 46 objektai yra vien tik Vilniaus mieste“, – po susitikimo su Vilniaus meru žurnalistams sakė ministrė.

A. Bilotaitė pabrėžė, kad priedangų tinklo srityje Lietuva yra Baltijos valstybių lyderė. Pasak ministrės, estai turi priedangų, kuriose galėtų apsisaugoti 15 proc. gyventojų, latviai „yra rengimo procese“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Agnė Bilotaitė: Vilniuje pradės veikti 50 perspėjimo sirenų

Vilniuje artimiausiu metu bus įrengtos 50 perspėjimo sirenų, jas girdės 96 proc. sostinės gyventojų, sako A. Bilotaitė.

„Per pastaruosius mėnesius pradėtos įrenginėti naujos sirenos. Artimiausiu metu pradės veikti 50 perspėjimo sirenų. Tai reiškia, kad 96 proc. Vilniaus gyventojų girdės sirenas. Tikimės, rudenį galėsime tai patikrinti, pažiūrėti, kaip tai veikia“, – sakė A. Bilotaitė.

REKLAMA

Šiuo metu Vilniuje įrengtos 41 perspėjimo sistemos. Jos, anot ministrės, gali perspėti 28 proc. gyventojų.

Lietuvos mastu planuojama įsigyti dar 275 papildomas sirenas. Visas šalies sirenas, kurių bus apie 1400, planuojama sujungti į vieną centralizuoto valdymo pultą. Pasak ministrės A. Bilotaitės, siekiama, kad gyventojų, girdinčių sirenas, rodiklis šalies mastu būtų 75 proc. (dabar 56,8 proc.).

Anot A. Bilotaitės, iki 2030 m. į gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą numatyta investuoti virš 18 mln. eurų.

Migracijos departamentas , vykdo Lietuvos genocidą. Kodėl isileidot 144 000 migrantų ordą iš artimųjų rytų ir azijos, tai yra 9 divizijos kovinio amžiaus vyrų, kol mes tik galvojam apie diviziją. Karo atveju jie bus peilis mums i nugarą. Žudys, prievartaus ir vogs.
Lietuvos išdavystė
Lietuvos išdavystė
Jūs man paaškinkit. Jūs kalbate apie 4% bvp , apie saugumą, o kai tuo metu jaunai mamai su vežimėliu reikia dairytis kad per perėja koks džihad taksi nepartrenktu, šaligatviu bolt wolt alkaida mopedu pro vežimėlį pravažiuoja 50km/h ir ju nuolatiniai priekabiavimai. Noriu kad žmonės atkreiptu dėmesi kas darosi su gatvėm, ir migrantų tema rinkimuose turi būti pagrindinė.
Kiekvienas turi vykdyti savo pareigas, o ne bėgti į užsienį. Nustokit karta ir amziams, gasdinti zmones su tuo karu ir kitom nesamonemis, kurios vyksta uz tukstanciu kilometru. Nieko, paskutiniu laiku ir metais negirdesi, karas,maras, badas ir rusai puls.. Kiek,dar ta propaganda varysit per visur? Nusibode iki negaliu.. Kazka darytu, kad zmones gyventu saugiai savo salyje ir nesirupintu, kas nutiks veliau, bet kasdien varo su savo propaganda ir taip be sustojimo. Turetu zmones, susivienyti ir visus siuos nevykelius prie lovio isvyti ir pasodinti amziams, nes per ju daromas nesamones kencia paprasti zmones ir visa salis sedi baimeje su tokia politika. Gana, gasdinti kitaip turi galvoti politikai,kaip isvengti ir nesikisti i kitu valstybiu vidaus reikalus, maziau loti ir tada, ju niekas nepuls nei rusai, nei prusai. Dabar, viska kisa svetimiems, visi pinigai iskeliauja kazkur ,kazkam.. Na, o savi aisku,gali pasedeti alkani, basi ir laukti geroves, kurios sioje salyje ne su ziburiu nerasi..Vagiu ir banditu salis..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų