• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Valstijos ir Japonija sekmadienį pasmerkė stiprėjantį Rusijos karinį bendradarbiavimą su Kinija ir Šiaurės Korėja.

Jungtinės Valstijos ir Japonija sekmadienį pasmerkė stiprėjantį Rusijos karinį bendradarbiavimą su Kinija ir Šiaurės Korėja.

REKLAMA

Šiuo metu Japonijoje vieši JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas.

Teigiama, kad jie sekmadienį surengė „2+2“ derybas su Japonijos užsienio reikalų ministre Yoko Kamikawa ir gynybos ministru Minoru Kihara.

Vašingtono ir Tokijo paskelbtame bendrame pareiškime sakoma, kad abiejų šalių pareigūnai „su susirūpinimu stebi didėjantį ir provokuojantį Rusijos strateginį karinį bendradarbiavimą“ su Kinija, įskaitant bendras operacijas ir pratybas netoli Japonijos ir Pekino paramą Maskvos gynybos pramonės bazei. 

Taikomos įvairios JT sankcijos

Pranešime taip pat griežtai smerkiamas stiprėjantis Maskvos ir Pchenjano bendradarbiavimas, kurį, pasak pareigūnų, įrodo tai, kad tiesiogiai pažeisdama Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijas Rusija iš Šiaurės Korėjos įsigijo balistinių raketų ir kitų medžiagų. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėjai dėl jos branduolinių ir raketų programų taikomos įvairios JT sankcijos, tačiau ji rado uolų partnerį Rusijoje, kuri yra veto teisę turinti Saugumo Tarybos narė ir kuriai Pchenjanas siunčia artilerijos sviedinius Maskvos invazijai į Ukrainą.

REKLAMA

Be to, A. Blinkenas, L. Austinas ir ir jų kolegos iš Japonijos „pakartojo griežtai prieštaraujantys Kinijos neteisėtoms jūrinėms pretenzijoms, neteisėtai atkovotų teritorijų militarizacijai ir grėsmingai bei provokacinei veiklai Pietų Kinijos jūroje“. 

Sakoma, kad Pekino „destabilizuojantys veiksmai šiame regione apima nesaugius susidūrimus jūroje ir ore, pastangas sutrikdyti kitų šalių išteklių naudojimą jūroje, taip pat pavojingą pakrančių apsaugos ir jūrų milicijos laivų naudojimą“. 

Kinija reiškia pretenzijas į beveik visą Pietų Kinijos jūrą, nepaisydama kitų šalių pretenzijų ir tarptautinio spaudimo, kad jos pozicija neturi teisinio pagrindo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų