2017 metų balandžio 23-iosios naktį Panevėžio privačių namų rajone, šalia pušyno, buvo rastas be gyvybės ženklų gulintis 25 metų panevėžietis. Atvykę greitosios pagalbos medikai konstatavo, kad jis miręs.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnams prireikė mažiau nei dviejų parų, kad nustatytų ir sulaikytų įtariamuosius, to paties mikrorajono gyventojus.
Šį ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio AVPK Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos tyrėja Miglė Vareikaitė, o tyrimui vadovavo ir vėliau valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.
Kaltinimai dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų veikiant bendrininkų grupėje, nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei viešosios tvarkos pažeidimo buvo pateikti 19-mečiui N. B. ir 18 metų A. K. Pastarasis tuo metu, kai nužudytas jaunas vyras, dar nebuvo sulaukęs pilnametystės.
Kartu su jais į teisiamųjų suolą sėdo ir 18-metis G. J., kuriam buvo pareikšti kaltinimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų ir viešosios tvarkos sutrikdymo. Jis užpuolimo metu taip pat buvo nepilnametis.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tame pačiame mikrorajone gyvenęs jaunas vyras įtariamųjų buvo iškviestas į miškelį „pasikalbėti“, tačiau iš tiesų buvo ketinama jį primušti. Nieko neįtariantį vaikiną, einantį miškeliu su dviem jaunesniais draugais, jaunuoliai užpuolė. Vienas iš užpultųjų spėjo pabėgti. Likę du buvo mušami, spardomi, daužomi užpuolikų atsinešta medine lazda. Vienas sužeistasis, pasiekęs namus, buvo išvežtas į ligoninę. O griovyje netoli muštynių vietos surastam jo draugui medikai padėti nebegalėjo.
Šiemet, birželio 12 dieną, Panevėžio apygardos teisme visi trys jaunuoliai išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį. N. B. buvo skirta 11 metų 6 mėnesių, o jo bendrininkui A. K. – 8 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. G. J., kartu su jais mušusiam nužudytojo draugą, skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams ir auklėjamojo poveikio priemonė – jis 12 mėnesių privalės būti naktimis namuose, taip pat – mokytis arba dirbti.
Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, įvertinusi byloje surinktus, pirmosios instancijos teismo ištirtus ir skundžiamame nuosprendyje aptartus įrodymus, konstatavo, kad A. K bei N. B. pagrįstai pripažinti kaltais tyčia dėl chuliganiškų paskatų bendrais veiksmais nužudžius vieną jaunuolį ir nesunkiai sužalojus kitą. Dėl pastarajam padaryto nesunkaus sveikatos sutrikdymo teisingai pripažintas kaltu ir G. J.
Aukštesnės instancijos teismas nusprendė, kad visi trys nuteistieji turi būti išteisinti dėl kaltinimų pažeidus viešąją tvarką. Priimdama šį sprendimą, teisėjų kolegija rėmėsi teismų praktika. „Tais atvejais, kai viešoji tvarka buvo sutrikdyta vien tuo, kad viešoje vietoje dėl chuliganiškų paskatų padarytas nužudymas, sunkus ar nesunkus sveikatos sutrikdymas, nusikalstamą veiką pakanka kvalifikuoti pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį nužudymą ar atitinkamą sveikatos sutrikdymą dėl chuliganiškų paskatų (šiuo atveju pagal BK 129 straipsnio 2 dalies 8 punktą ir 138 straipsnio 2 dalies 8 punktą), kurios apima kaltininko veiksmus, demonstruojančius nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai“, – rašoma Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendyje.
Teismas paliko visiems trims nuteistiesiems Panevėžio apygardos teismo skirtas bausmes, tik perpus, iki 3 tūkst. eurų, sumažino neturtinę žalą, kurią jie solidariai turės atlyginti sumuštajam jaunuoliui.