Šalies vadovės inicijuotos įstatymų pataisos leis jaunuoliams savarankiškai, be jokių tarpininkų, sudaryti praktikos sutartį su darbdaviu. Iki šiol galimybė jaunimui atlikti praktiką buvo tik tose įmonėse ar organizacijose, su kuriomis mokslo įstaiga yra pasirašiusi trišalę sutartį.
„Lietuvos ekonomika sparčiai auga, tačiau jaunimo nedarbas yra dvigubai didesnis negu bendras nedarbo vidurkis. Žmonėms reikia darbo čia ir dabar, turime imtis visų priemonių, kurios skatintų likti gyventi ir kurti Lietuvoje", – sako prezidentė.
Tyrimai rodo, kad trečdalis 16–29 metų jaunuolių nesikreipia į darbo biržą ir patys ieško darbo. Viena pagrindinių priežasčių, kodėl darbdaviai nepriima jaunų žmonių į darbą, – praktinių įgūdžių neturėjimas.
Pagal šias pataisas, bendra savanoriškos praktikos trukmė galės būti iki 2 mėnesių per vienus metus, iš viso asmuo sudaryti savanoriškos praktikos sutartį galės ne daugiau kaip 3 kartus. Siekiant apsaugoti darbuotojus, savanoriškos praktikos sutarčių skaičius įmonėje negalės viršyti 10 proc. visų įmonės darbo vietų skaičiaus, taip pat tokių praktikų nebus galima atlikti tose įmonėse, kurios per metus yra atleidusios daugiau nei dešimtadalį darbuotojų.
Be to, savanorišką praktiką susiradęs jaunuolis bus draudžiamas nuo nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu bei sveikatos draudimu valstybės lėšomis. Šiuo metu Lietuvoje 19,5 proc. jaunų žmonių neturi darbo, bendras nedarbo lygis yra 10,1 proc.