Projekto vykdytojai, su jaunimu dirbanti organizacija VšĮ „Neformalaus ugdymo namai“/ NVO avilys, tiki, kad į socialinę problematiką pažvelgus kaip į verslo galimybę, pavyks sukurti palankią aplinką naujiems socialiniams verslams kurtis. Planuojama jauniems lietuviams ir latviams suteikti esminių kompetencijų, sudaryti sąlygas konsultuotis su marketingo, teisės, buhalterijos ekspertais.
Spalio pradžioje projekto vykdytojai susitiko su tarptautiniais partneriais – socialinio verslo ir socialinių inovacijų organizacija iš Jungtinės Karalystės bei organizacija iš kaimyninės Latvijos, savo šalyje kurianti palankią socialinio verslo aplinką, dirbanti su visuomenės informavimu, konsultuojanti socialinio verslo kūrėjus.
Susitikimo metu sutarta didelį dėmesį skirti socialinio verslumo plėtrai regionuose, įtraukiant ir įgalinant jaunus žmones socialinius verslus kurti periferijose. Visi partneriai sutiko, kad šis projektas yra pirmasis etapas siekiant esminių pokyčių, įtvirtinant socialinį verslumą Lietuvoje ir Latvijoje.
Ypač daug dėmesio susitikime buvo skirta pirmajam projekto etapui ir pirmajam renginiui, į kurį registracija prasidės jau per ateinančias dvi savaites.
„Ketiname pirmąjį etapą daryti pilotinį, todėl siekiame kuo įvairesnių projekto dalyvių – tiek pagal interesus, tiek pagal gyvenamąją vietovę. Vienas pagrindinių dalyvių atrankos kriterijų bus jaunų žmonių motyvacija pokyčiams jų socialinėje aplinkoje. Norime sukurti terpę, skatinančią jaunus žmones į socialines ar aplinkosaugines problemas pažvelgti versliai. Siekiame padėti sukurti tvarius modelius, kurie ne tik kurtų darbo vietas, bet kartu inovatyviai spręstų socialines ar aplinkosaugos problemas“, – teigia projekto vadovė Monika Stankevičiūtė.
Projektas „Making good deeds profitable“ vyks dvejus metus, aprėps jaunus žmones Lietuvoje ir Latvijoje, kurie turės galimybę, padedami ekspertų ir mentorių, išauginti savo socialines iniciatyvas į tvarius, socialinę ir aplinkosauginę gerovę kuriančius verslus. Projektas finansuotas pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“. Jis yra vienas pirmųjų strateginių partnerysčių projektų, kuriuose bendradarbiauja skirtingiems sektoriams priklausantys partneriai.
Susidomėjusius strateginių partnerysčių projektais, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra kviečia dalyvauti strateginių partnerysčių forume „Cross Over“ 2014 m. spalio 29 d. Vilniuje. Jo metu sužinosite apie finansavimo galimybes ir strateginių partnerysčių projektų turinio reikalavimus, turėsite progą pasidalinti savo idėjomis bei pasisemti įkvėpimo iš kitų forumo dalyvių, užmegsite kontaktus savo bendradarbiavimo idėjų įgyvendinimui.
Forumu siekiama bendrai veiklai suburti atstovus iš verslo, socialinio, švietimo, ugdymo, valstybinio, jaunimo sričių, siekiama pasinaudoti įvairia jų patirtimi, specialiomis žiniomis ir pasiekti išliekamus ir kokybiškus bei visoms pusėms naudingus rezultatus, kurių nesukurtų tik vienam sektoriui atstovaujanti organizacija.
Išsamią informaciją rasite čia: http://www.jtba.lt/naujienos/1265