• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Šiandien Seime įvykęs balsavimas dėl šiurkščiai Konstituciją pažeidusių ir duotas priesaikas sulaužiusių parlamentarų Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko mandatų panaikinimo parodė, kad opozicija neišlaikė moralinio ir teisinio egzamino. Kategoriškai nesutinkame su kaltinimais visam Seimui, nes didžioji dalis Seimo narių balsavo už mandatų panaikinimą“, – pabrėžė TS-LKD frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir visų Permainų koalicijos partnerių bei Valstiečių liaudininkų atstovų pozicija apkaltos proceso metu buvo nuosekli nuo pat pradžių iki pat galo. Dar specialioje apkaltos komisijoje, kurios pirmininkas buvo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas K.Masiulis, Permainų koalicijos atstovai laikėsi principingos pozicijos. Permainų koalicija palaikė šios komisijos išvadas ir Seimo kreipimąsi dėl išvados į Konstitucinį Teismą.

REKLAMA

Pasak TS-LKD frakcijos Seime seniūno Jurgio Razmos, sulaukę KT išvados, kad L. Karalius ir A. Sacharukas šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotas priesaikas, TS-LKD frakcija pasiūlė Seimui statuto pataisas, kad balsavimas dėl mandatų panaikinimo būtų atviras, tačiau tam nepritarė visos keturios opozicinės frakcijos. Ar toks jų balsavimas nerodo, kad jau tada opozicija ruošėsi ginti priesaiką sulaužiusius parlamentarus?

REKLAMA
REKLAMA

Permainų koalicija, šiandien vienijanti 69 Seimo narius, ir 3 Valstiečių liaudininkų atstovai buvo nutarę balsuoti už apkaltas bei mandatų panaikinimą ir šios pozicijos principingai laikėsi, anksčiau laiko nutraukę svarbias darbo komandiruotes ir vieningai dalyvavę balsavime.

Šiandien atsakomybė už susidariusią padėtį ir gėda prieš Lietuvos žmones tenka išimtinai opozicijos atstovams, kurių didžioji dalis visada buvo prieš apkaltą (Darbo partija, Tvarka ir teisingumas, Krikščionių partija), o kiti, kaip socialdemokratai, neparėmę siūlymo balsuoti atvirai, laikėsi nenuosekliai, nuolat keitė savo poziciją. Išvakarėse socialdemokratai pareiškė, kad balsuos laisvai, o jau kitą rytą – kad neva balsuos privalomai.

Neatmestina, kad balsų skirtumas tarp pasisakiusių už L. Karaliaus ir A. Sacharuko mandatų panaikinimą gali būti paaiškintinas galimai neskaidriais įtakojimais. Pažymėtina, kad balsavimo komisijos nariai pastebėjo specialiai išsiskiriančio biuletenių pažymėjimo atvejus ant biuletenių, kuriais buvo balsuota

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų