• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad jis išaiškintų, ar Vyriausybė teisėtai atleido Valstybinės maisto ir veterinarijos vadovą Joną Milių.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, suabejojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės tiek protokoliniu sprendimu, tiek nutarimu atleisti J.Milių iš tarnybos ir kreipėsi į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą, kad jis išaiškintų, ar minėti ginčijami Vyriausybės sprendimai neprieštarauja tiek Lietuvos Vyriausybės įstatymui, tiek Lietuvos Respublikos Konstitucijai“, – žurnalistams sakė teisėjas Arūnas Kaminskas.

REKLAMA

Teismui kilo abejonių dėl to, kad sprendimas dėl atleidimo priimtas „nesant Vyriausybės posėdyje visų Vyriausybės narių daugumos priimto ir oficialiai paskelbto nutarimo dėl nepritarimo Vyriausybės įstaigos vadovo veiklos ataskaitai“, rašoma pranešime spaudai.

Teismo sprendimas kreiptis į Konstitucinį Teismą yra neskundžiamas. Kol savo išaiškinimo nepateiks Konstitucinis Teismas, J.Miliaus byla nebus nagrinėjama, ji bus laikinai sustabdyta. Kreiptis į Konstitucinį Teismą buvo prašęs pats J.Milius.

REKLAMA
REKLAMA

„Tam tikrus klausimus spendžia Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, kiek tai susiję su Vyriausybės priimtais sprendimais. Todėl teismas šitoje situacijoje nusprendė, kad teisingiausia būtų gauti išaiškinimą iš Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo“, – paaiškino teisėjas A.Kaminskas. Jis mano, kad jo sprendimas šioje situacijoje yra „tikslingiausias ir teisingiausias“. Teisėjas nedetalizavo, kuo konkrečiai suabejojo nagrinėdamas bylą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nei J.Milius, nei Vyriausybės atstovas į sprendimo paskelbimą ketvirtadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme neatvyko.

J.Miliaus advokatas Paulius Čelkis telefonu BNS sakė, kad teismas priėmė „logišką ir teisingą“ sprendimą.

„Mes jau skunde buvom nurodę prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą, taip pat ir posėdžio metu buvom išreiškę prašymą kreiptis, palaikėme šį prašymą, ir teismas kreipėsi. Mes manome, kad tai – natūralus sprendimas, tokia yra situacija keista“, – BNS sakė advokatas P.Čelkis.

REKLAMA

Jis nevertino galimo bylos užsitęsimo laukiant išaiškinimo, nes jis su klientu siekia teisingo ir greitesnio bylos išnagrinėjimo.

„Kiek užtruks, tiek užtruks, ne man vertinti. Deja, šitoje situacijoje, manome, be Konstitucinio Teismo neįmanoma išspręsti. Vis dėl to kilę daug klausimų dėl Vyriausybės priimtų sprendimų, aktų. Šiais klausimais gali pasisakyti tik Konstitucinis Teismas“, – teigė advokatas.

REKLAMA

Vyriausybė J.Milių atleido pernai spalio pradžioje. Vyriausybės atstovai teigia, kad atleidimo pagrindas buvo nepritarimas veiklos ataskaitai. J.Milius teigia, kad ataskaita Vyriausybėje net nebuvo svarstyta, o atleidimą lėmė politiniai motyvai.

Teismas byloje liudytojais apklausė buvusį vidaus reikalų ministrą Tomą Žilinską ir buvusią žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš tam juos ir pasikviečiau, kad objektyviai ir visapusiškai išsiaškinti visas bylos aplinkybes“ , – sakė teisėjas A.Kaminskas.

Teisėsauga J.Miliui yra pareiškusi įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Specialiųjų tyrimų tarnyba tiria įtarimus, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, jog ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus. P.Gražulis apklaustas specialiuoju liudytoju.

REKLAMA

J.Milius savo kaltę kategoriškai neigia.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui skirti naująjį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą. Juo ketveriems metams paskirtas žemės ūkio viceministras Darius Remeika. Jis naujas pareigas pradės eiti nuo balandžio 27 dienos.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų