Pateikiame neredaguotą ambasadorės straipsnį:
Čia, Lietuvoje, žydų tauta klestėjo šimtus metų; čia užaugo ir išsilavinimą įgijo Romainas Gary, Abrahamas Mapu, Aaronas Klugas, Jasha Heifec, Nechama Lishitz ir Lea Goldberg – išskirtiniai gabūs menininkai, romanistai ir mokslininkai. Žydų istorijos Lietuvoje unikalumas buvo ypač reikšmingas ir turėjo esminę globalią įtaką šioms dienoms.
Švęsdami klestėjusios Lietuvos žydų kultūros epochą, prisimename ir Holokausto tragediją. Mūsų valstybės – Lietuva ir Izraelis – yra tvirtai įsipareigojusios puoselėti svarbią atminties vertę ir nuoširdžiai bei sąžiningai žvelgti į praeitį, kad ir kaip tai būtų skausminga. Aš pati užaugau Šoa paliestoje šeimoje – mano seneliai išgyveno Holokaustą ir atkūrė savo gyvenimą Izraelyje, tad gerai žinau, kaip tvirtai reikia stovėti prieš tam priešiškas jėgas ir alternatyvius naratyvus, bei palaikau dabartinės Lietuvos vadovybės įsipareigojimą žengti teisingus žingsnius.
Prisimindami savo praeitį, mes taip pat nuolat kuriame naujas idėjas, identifikuojame naujus iššūkius bei švenčiame savo pasiekimus pačiose įvairiausiose srityse, liečiančiose tiek lietuvių, tiek ir izraeliečių gyvenimus. Šiais metais minėdami Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių 30-metį ir atsižvelgdami į minėtas pastangas, mes taip pat susikimbame rankomis, kad išspręstume ir šiandieninius iššūkius: Izraelio gerovės ministerijos delegacija neseniai lankėsi Lietuvos centruose ir mokyklose, skirtuose pabėgėliams iš Ukrainos, kad pasikeistų know-how. Tuo tarpu Lietuvos sveikatos apsaugos ministro vadovaujama delegacija šiomis dienomis grįžo iš Izraelio, kur buvo ieškoma bendradarbiavimo kelių tiek dvišaliu, tiek ir regioniniu formatu.
Pažvelkime į Artimųjų Rytų regioną. Praėjo dveji metai nuo tada, kai Izraelis, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Bahreinas, tarpininkaujant JAV, pasirašė taikos ir normalizavimo susitarimus, plačiau žinomus kaip Abraomo susitarimai. Žmonėms, kurie jaučiasi esantys toli nuo šio regiono, tai gali atrodyti nereikšminga, o mūsų džiaugsmas – nesuprantamas. Visgi istoriniai Abraomo susitarimai žymi naujos regiono realybės pradžią. Daugelį metų Artimuosiuose Rytuose tokie susitarimai atrodė kaip tolima ar
visai nepasiekiama svajonė. Jai įgyvendinti žengti drąsūs žingsniai reiškia sprendimą kartu kurti ateitį, kuri būtų naudinga visoms mūsų tautoms. Jie nušvietė kelią į naują viltingą tikrovę Artimuosiuose Rytuose, kuri jau neša sparčiai nokstančius gyventojų gerovės vaisius: taiką, saugumą ir neįtikėtiną ekonominio bendradarbiavimo augimą. Tai puikus pavyzdys, kaip diplomatija gali prisidėti prie šalių ekonomikos ir taip ženkliai pagerinti kasdienį žmonių gyvenimą.
Šiame plačiame, bet reikšmingame kontekste mes pradedame Naujuosius metus, o aš – ir savo kadenciją Lietuvoje, su viltimi ir tikslu tęsti dialogą su mūsų partneriais. Dialogą, pagrįstą bendromis teisingumo, pagarbos ir tolerancijos vertybėmis. Drauge ir toliau sieksime, kad Artimieji Rytai ir Europa, Izraelis ir Lietuva, suartėtų kaip niekad anksčiau.