Seimo Socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija kartu su kitomis opozicinėmis frakcijomis svarsto, ar apskritai dalyvaus Kovo 11-osios 20-mečio minėjime. "Seimo Socialdemokratų partijos frakciją nemaloniai nustebino dešiniųjų poelgis, rengiant Kovo 11-osios minėjimo šventę. Pirmą kartą per Nepriklausomybės dvidešimtmetį iškilmingame posėdyje nepakviestas kalbėti nė vienas opozicijos atstovas", - pasipiktino socialdemokratai.
LSDP frakcija laikosi nuostatos, kad Nepriklausomybė nėra dešiniųjų nuosavybė, šventės metu turi teisę pasisakyti ir kairieji. Socialdemokratai pataria konservatoriams laikytis tarptautinės etikos. Jie pažymi, kad šiemet Kovo 11-oji dar ypatingesnė - tai Nepriklausomybės dvidešimtmetis.
LSDP frakcijos nuomone, tokia proga turėtų pasisakyti Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Česlovas Juršėnas.
"Visą dvidešimtmetį siekta demokratijos, o konservatorių akibrokštas perša mintį, kad jie siekia šalį pasukti ne demokratijos keliu", - pareiškė Seimo socialdemokratai.
Seimo Pirmininkė Irena Degutienė iš Seimo tribūnos atmetė socialdemokratų priekaištus ir prašė neužsiimti spekuliacijomis.
"Iškilmingame minėjime kalbės Prezidentai ir nėra jokio žmogaus nei iš valdančiosios daugumos, nei iš opozicijos. Kuo kaltas Vytautas Landsbergis, kad tuo metu - 1990 kovo 11 d. jis buvo tuometinės Lietuvos valstybės vadovas, Atkuriamojo Seimo pirmininkas? Juk tada nebuvo net Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kaip partijos, buvo tik vienintelė Lietuvos komunistų partija. Taigi jūs nemaišykite, netrukdykite. Sprendimą, kas kalbės Kovo 11-osios minėjime, priėmė ne Degutienė, kaip Seimo Pirmininkė, o patvirtinta Seimo nutarimu Valstybinių švenčių komisija, kurioje yra iškilūs visuomenės veikėjai, tarp jų ir Česlovas Juršėnas, ir Bronius Genzelis, ir Zigmas Vaišvila ir visi kiti", - taip į socialdemokratų priekaištus reagavo Seimo Pirmininkė I. Degutienė.
Kovo 11-osios minėjimo metu sveikinimo kalbas sakys Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kardinolas Audrys Juozas Bačkis, Islandijos Parlamento Pirmininkė Asta Johanesdotir (Asta R. Johannesdottir), Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Nepriklausomybės Akto signataras, Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis. Iš istorinės salės žodį tars ir Lenkijos Prezidentas Lechas Kačynskis (Lech Kaczynski), Suomijos Prezidentė Tarja Halonen, Slovėnijos Prezidentas Danila Tiurk (Danilo Tuerk), buvęs Estijos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas, kadenciją baigęs Prezidentas Arnoldas Riuitelis (Arnold Ruutel), disidentas, politinis kalinys buvusioje Sovietų Sąjungoje, kovotojas už laisvę ir demokratiją, Andrejaus Sacharovo fondo pirmininkas, Rusijos mokslo-švietimo ir informacijos centro "Memorial" pirmininkas, Žmogaus teisių instituto prezidentas Sergejus Kovaliovas, 1990 m. kovo 11-ąją gimusi, dabar Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto studentė Evelina Veličkaitė.