Moteris išgyveno ir net sugebėjo atleisti jaunam vairuotojui, tačiau apie šį įvykį J. G. primins prarastos teisės bei tiesiogiai su nukentėjusiąja sutartas 6 tūkst. eurų siekiantis žalos atlyginimas.
Bylos duomenimis, J. G. vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo taisykles, dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata.
Nelaimė įvyko 2022 m. vasario 18-sios rytą, Trakuose, Vilniaus g., ties Trakų miesto geležinkelio stotimi. Vaikinas buvo neatidus artėdamas prie pėsčiųjų perėjos. Vairuodamas automobilį „Opel Movano“ ir artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, jis nesulėtino važiavimo greičio bei nesustojo prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją jam iš kairės einančią pėsčiąją.
Moteris buvo partrenkta. Jai eismo įvykio metu buvo padarytas dešinio šlaunikaulio atviras lūžis, muštinė žaizda veido srityje, kraujo išsiliejimas po minkštaisiais galvos smegenų dangalais. Moteriai taip pat lūžo šonkauliai.
Tiesiog nepastebėjo
Kaltinamasis J. G. teisme savo kaltę pripažino ir labai gailėjosi. Pasakojo, kad įvykio dieną, ryte, atsisėdo į automobilį, kuris priklauso jo tėvui.
Tuo metu stipriai snigo, buvo prastas matomumas. Važiuodamas apie 30-40 km/val greičiu, prie traukinių stoties, esančios Trakuose, nesulėtino važiavimo greičio, nesustojo ties pėsčiųjų perėja, nepastebėjo per pėsčiųjų perėją einančios nukentėjusiosios ir ją partrenkė.
Po įvykio iš karto pribėgo prie nukentėjusiosios, pasiėmė pirmosios pagalbos rinkinį ir suteikė nukentėjusiajai pirmąją pagalbą (ant jos veido dešinės pusės buvo žaizda, todėl jis, kad sustabdytų kraujavimą, ją užbintavo, dėl tos pačios priežasties taip pat užveržė gumyte koją).
Pažįstamo asmens paprašė, kad jis iškviestų greitąją medicinos pagalbą, laukė, kol greitoji medicinos pagalba atvyks. Vėliau su nukentėjusiąja bendravo telefonu, buvo su ja susitikęs ir gyvai, lankė nukentėjusiąją ligoninėje, su ja susitaikė, nukentėjusioji pretenzijų jam neturi.
J. G. teisme pasakojo, kad dėl šio įvykio jis labai išgyveno, dėl to nepabaigė mokslų – neparašė bakalauro darbo.
Pajuto smūgį
Nukentėjusioji, apklausta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad tikslios įvykio datos ji neprisimena. Eidama Trakų mieste, norėjo pereiti pėsčiųjų perėją, esančią netoli Trakų geležinkelio stoties. Ruošėsi eiti link stoties pusės.
Tą dieną buvo labai prastas oras, krito šlapias sniegas. Perėjusi iki salelės, vienoje eismo juostoje, tik įžengus į perėją, kitoje eismo juostoje pajuto smūgį. Ji nuo smūgio nukrito ant žemės. Toliau nieko neprisimena, vėliau pamena tai, kad buvo atvykusi greitoji medicinos pagalba.
Kokiu automobiliu buvo nutrenkta pėsčiųjų perėjoje ir kas vairavo automobilį, ji nežino, dėl tuometinės savo būklės nesuvokė aplinkos. Ilgą laiką buvo gydoma Lazdynų ligoninėje, kur ją operavo. Šiuo metu yra gydoma Trakų ligoninėje slaugos skyriuje. Gydymas dar tęsiasi.
Tačiau jaučiasi daug geriau, nors vaikščioti pati negali. Vaikinas, kuris ją partrenkė, jai į ligoninę perduoda įvairius siuntinius, jai tokiu būdu teikia pagalbą.
Civilinio ieškinio ji nereiškia nei dabar, nei vėliau, nes žalą jai atlygins draudimas. Jai išaiškinta galimybė ikiteisminį tyrimą užbaigti susitaikius – jeigu vaikinas jos atsiprašys, ji sutiks su juo susitaikyti.
Teismo sprendimas
Teismas nusprendė J. G. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, kaltinamajam ir nukentėjusiajai susitaikius, ir baudžiamąją bylą nutraukti.
Patvirtintas jų 2022 m. rugsėjo 3 d. sudarytas susitarimas, kuriuo J. G. įsipareigojo per 12 mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos kompensuoti moteriai 6 tūkst. eurų turtinę bei neturtinę žalą.
Taip pat nuspręsta paskirti baudžiamojo poveikio priemonę – uždrausti 1 metus naudotis specialia teise vairuoti visų rūšių transporto priemones, šį terminą skaičiuojant nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus.