Anksčiau jau mirė du naujuoju koronavirusu užsikrėtę kalėjimų sargybiniai, o iš 58 tūkst. šalies kalėjimuose laikomų asmenų COVID-19 nustatyta 19-ai kalinių, nurodė Italijos teisingumo ministerija.
„Pirmojo kalinio mirtis nuo COVID-19 patvirtina visus mūsų nuogąstavimus dėl protrūkio tarp kalinių tragiškų pasekmių“, – sakoma kalinių teisių grupės „Antigone“ pranešime, bet išsamesnių detalių nepateikiama.
Organizacija pridūrė, kad iki šiol koronaviruso infekcija patvirtinta daugiau kaip 120 kalėjimų darbuotojų.
Italija yra pranešusi apie daugiau kaip 110 tūkst. COVID-19 atvejų šalyje. Daugiau kaip 13 tūkst. pacientų mirė; šalis pagal šios ligos aukų skaičių šiuo metu pirmauja pasaulyje.
Padėtis kalėjimuose, kurių mažose kamerose dažnai laikoma po tris kalinius, kelia ypač didelį nerimą, nes 67 proc. kalinių yra nustatytas mažiausiai vienas papildomas susirgimas, nurodė „Antigone“.
Popiežius Pranciškus konkrečiai paminėjo kalinių padėtį savo sekmadieninėje maldoje. Pasak jo, jeigu koronavirusas išplistų perpildytuose kalėjimuose, tai „gali virsti tragedija“.
Šalies kalėjimams buvo išsiųsta tūkstančiai medicininių kaukių ir pirštinių, darbuotojams skundžiantis, kad jiems tenka dirbti be apsaugos priemonių, o testai dėl COVID-19 jiems neatliekami.
Ketvirtadienį Teisingumo ministerija taip pat pranešė, kad pietiniame Kampanijos regione nuo ateinančios savaitės bus pradėta tikrinti visus kalinius ir kalėjimų darbuotojus.
Praeitą mėnesį Italija paskelbė planus paleisti iki 3 000 mažiau pavojingais laikomų kalinių, atliekančių iki 1,5 metų trukmės laisvės atėmimo bausmes, ir skirti jiems namų areštą, kad būtų sumažintas perpildymas įkalinimo įstaigose.
Tačiau „Antigone“ ketvirtadienį argumentavo, kad dar apie 10 tūkst. kalinių turėtų būti leista atlikti likusią bausmės dalį namuose, įskaitant sergančius kokiomis nors ligomis, kuriems koronaviruso infekcija „galėtų būti mirtina“.