Kiek anksčiau naujienų agentūra ANSA ir kiti italų žiniasklaidos kanalai, citavę šaltinius vyriausybėje, pranešė, kad Italija nuo ketvirtadienio iki kovo vidurio uždarys visas mokyklas ir universitetus, siekiant padėti pažaboti naujo koronaviruso protrūkį.
L. Azzolina po ministrų posėdžio dėl pastangų sustabdyti susirgimo COVID-19 plitimą paaiškino, kad galutinis sprendimas dėl mokyklų ir universitetų bus priimtas „per artimiausias valandas“.
Per šios ligos protrūkį Italijoje, kuris šiuo metu yra didžiausias Europoje, jau mirė 79 žmonės iš daugiau kaip 2,5 tūkst. užsikrėtusiųjų.
Besiruošiantiems keliauti lietuviams rekomenduojama pasverti rizikas
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) besiruošiantiems keliauti rekomenduoja įvertinti kelionės būtinybę ir galimo karantino riziką. Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija (URM) dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso rekomenduoja laikinai nevykti į Kiniją, Pietų Korėją ir Šiaurės Italijos Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus.
Informacija apie epideminę situaciją konkrečiose šalyse pateikiama Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) puslapyje.
SAM primena, kad didesnė rizika sunkiai susirgti COVID-19 yra vyresnio amžiaus bei sergantiems lėtinėmis ligomis.
Kelionės metu rekomenduojama vengti kontakto su sergančiaisiais, ypač su tais, kuriems pasireiškė respiraciniai simptomai (kosulys, skrepliavimas ir kita), taip pat laikytis rankų higienos – plauti jas muilu ir vandeniu, įtrinti dezinfekuojančiais skysčiais. Be to, patariama itin atidžiai rinktis maistą ir geriamąjį vandenį.
Keliautojai, kuriems kelionės metu ar 14 dienų laikotarpiu po jos atsirado į gripą panašių simptomų, turi nedelsdami skambinti skubiosios pagalbos telefonu 112 ir informuoti apie savo kelionės pobūdį (šalį, trukmę) bei pasireiškusius simptomus.
Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms: