Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Vis dėl to tai negalėjo įvykti Rusioje, nes rusėnai buvo pakrikštyti dar IX a., taigi tuo metu jie jau nebebuvo pagonys. Antra - Kijevo Rusia neturėjo bendros sienos su prūsų žemėmis. Tai vėliau kalbininkai nustatė, kad jotvingių kalba galėjo būti viena prūsų kalbos tarmių, o anksčiau prūsais laikė tik arčiau Baltijos jūros gyvenusias gentis, geriausiu atveju - galindus ir nadruvius. Dabar dėl Kvidlenburgo analų "patikimumo". Šitaip žiūrint, visi to laikotarpio analai yra nepatikimi. Todėl nežinau - ar čia istorikė kažką ne taip nusakė, ar žurnalistas kažką ne taip nugirdo (pakanka to, kad jau pirmame sakinyje įvykio tūkstantmetis virto 900 - mečiu), bet galai kažkaip nesueina.
O, paradoksas, kai buvo žudomas, tai buvo paprastas mirtingasis, vėliau šventuoju paskelbtas. Bažnytinių aktų taikymas atgaline data. Kad eilinį kartą sugėdinti nekriščionis. Reikia rašyti "imigrantą, vėliau paskelbtą šventuoju... ir t.t.".
"Čia galima išvesti analogiją su vardais. XVI a. antrojoje pusėje, leidžiant „Šv. Romualdo gyvenimą“ italų kalba, kamalduliai Damianio minimam „rusų karaliui“ sugalvoja Busiano vardą. Aš visą laiką juokiuosi: jei Vilniui dar trūksta gatvių pavadinimų, šalia Zebedeno galima ir Busianui gatvę paskirti."
Taip, žmogaus kvailumas - baisi jėga :D
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų