Tyrėjai nustatė, kad organizuotos nusikalstamos grupės veiklą koordinavo pataisos namuose 8 metų laisvės atėmimo bausmę už narkotikų platinimą atliekantis klaipėdietis. Jis yra gerai žinomas uostamiesčio teisėsaugininkams. Anksčiau 3 kartus teistas ir Lietuvoje veikusioms nusikalstamoms grupuotėms priklausęs asmuo nenutraukė savo nusikalstamos veikos ir pataisos namuose toliau rengė bei vykdė nusikaltimus.
Įtariama, kad jam talkino du laisvėje buvę, taip pat ne kartą teisti bendrininkai. Gauta duomenų, kad organizuota grupė ne tik platino narkotikus, bet ir planavo juos gabenti į Vokietiją. Kaip kvaišalų kurjerį įtariamieji rengėsi panaudoti Pakruojo rajone gimusią ir Vokietijoje gyvenusią moterį, kuri specialiai atvyko iš užsienio ir apsigyveno Kaune.
Įtariamieji buvo sulaikyti 2016 m. rugpjūčio mėn. bendradarbiaujant su Kauno apskrities VPK pareigūnais. Sulaikymo metu moteris aktyviai pasipriešino teisėsaugininkams ir pabandė praryti narkotikus. Pareigūnams pavyko išplėšti iš įtariamosios dantų vieną maišelį su narkotine medžiaga – kokainu. Moteris buvo skubiai nugabenta į medicinos įstaigą, kur po Klaipėdos miesto apylinkės teismo operatyviai priimtos nutarties medikamentais pagreitinus jos skrandžio išsituštinimą buvo paimtas dar vienas maišelis su narkotine medžiaga – heroinu.
Narkotikus iš Klaipėdos į Kauną atgabenęs ir kurjerei juos perdavęs klaipėdietis buvo sulaikytas netoli įvykio vietos. Kitas organizuotos grupės narys sulaikytas Klaipėdoje, jo bute aptikti, įtariama, dideli narkotinės medžiagos – heroino kiekiai.
Įtariamieji buvo uždaryti į Klaipėdos apskrities VPK areštinę, jiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Organizuotos grupės lyderiui kardomoji priemonė nepaskirta. Jis atlieka dar 2012 metais jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Rudenį jam buvo pareikštas įtarimas dėl nusikalstamų veikų organizavimo.
Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate narkotikų kurjerės atžvilgiu pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams. Ikiteisminis tyrimas vieno įtariamojo atžvilgiu bus nutrauktas, nes po suėmimo paskyrimo jis areštinėje nusižudė.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 15 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.