• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasideda rugsėjis, į mokyklas ir universitetus vėl sugužės moksleiviai ir studentai, todėl keliuose gerokai padaugės transporto priemonių. Vairavimo mokytojas, saugaus eismo ekspertas Artūras Pakėnas primena, kas keičiasi nuo rugsėjo 1-osios ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį vairuotojams bei kitiems eismo dalyviams. Pareigūnai praneša, kad bus imamasi papildomų prevencinių priemonių, užtikrins saugų eismą prie perėjų,

Prasideda rugsėjis, į mokyklas ir universitetus vėl sugužės moksleiviai ir studentai, todėl keliuose gerokai padaugės transporto priemonių. Vairavimo mokytojas, saugaus eismo ekspertas Artūras Pakėnas primena, kas keičiasi nuo rugsėjo 1-osios ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį vairuotojams bei kitiems eismo dalyviams. Pareigūnai praneša, kad bus imamasi papildomų prevencinių priemonių, užtikrins saugų eismą prie perėjų,

REKLAMA

„Kadangi žmogus vairavimą įvardija kaip nieko nedarymą, sunku tikėtis gerų rezultatų“, – teigia saugaus eismo ekspertas A. Pakėnas, kalbėdamas apie tai, kad šaltuoju metų sezonu padaugėja eismo įvykių.

Atskleidė, ką svarbu žinoti vairuotojams

Ne paslaptis, kad vairuotojai ir kiti eismo dalyviai per vasarą labiau atsipalaiduoja, todėl artėjantis ruduo vairuotojams turėtų priminti saugaus eismo taisykles. A. Pakėnas primena, kaip išvengti pavojų kelyje ir kaip pasiruošti šaltajam metų sezonui. 

REKLAMA
REKLAMA

Dažnai ruduo yra įvardijamas kaip pavojingiausias metų laikas vairuotojams, tai kokie didesni pavojai vairuotojams kyla rudenį ir į ką reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį?

REKLAMA

Rudenį padaugėja transporto priemonių, žmonės grįžta iš atostogų, reikia labiau susikaupti. Vairuotojams ypač reikia prisiminti dėmesingumą, nes jie dažnai, kaip vasarą, nori važiuoti labiau atsipalaidavę, dairydamiesi per langus, nors turėtų kontroliuoti eismą ir susikaupti, žiūrėti į kelią. 

Čia pagrindinis dalykas – reikia „persijungti“ į intensyvesnį eismą.

Gatvėse bus ir daugiau pėsčiųjų, ypač padaugės mokyklinio amžiaus vaikų, tai ką verta apie saugaus eismo taisykles priminti ir jiems? 

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat reikia neatsipalaiduoti. Padaugėja ir vaikų, kurie eina į darželius, mokyklas, studentų daugiau, mieste atsiranda daugiau eismo dalyvių, pats eismas – judresnis.

Verta prisiminti, kad eismas kompleksiškas, tai nėra vien tik automobiliai, vien tik pėstieji, vien tik dviratininkai, tai yra visas kompleksas, visiems reikia sugyventi draugiškai ir pradėti vienas į kitą žiūrėti. 

Aš dažnai girdžiu iš žmonių, kad net kasdienėje kalboje, kai kalbama apie eismą, paklausus, ką jie daro kelyje, pasako, kad nieko, vairuoja. Kadangi žmogus vairavimą įvardija kaip nieko nedarymą, sunku tikėtis gerų rezultatų, nes gi asmuo nieko neveikia. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai žmogus pradės žiūrėti į vairavimą atsakingiau, ne kaip į nieko neveikimą, o į kaip labai atsakingą ir pavojingą veiksmą, tada galbūt vairavimas bus saugesnis.

 

O koks turėtų būti vairuotojo planas, kaip jam pasiruošti rudeniui, ką žinoti svarbiausia, kad vėliau nebebūtų per vėlu?

Kažkokio labai ypatingo pasiruošimo nereikia, aš tik išskiriu porą automobilio priežiūros elementų: pavasarinis ir rudeninis ratų padangų keitimas. Iš pavasarinių į žiemines ir iš žieminių į pavasarines. Tai vienas toks rimtas darbas.

REKLAMA

O kitas – periodinis automobilio aptarnavimas. Dažniausiai nuvažiavus kas 15 tūkst. kilometrų reikia atlikti techninius aptarnavimo darbus. Kažko daugiau specifinio su automobiliu daryti nereikia, rudens laikmetis to nereikalauja.

Kaip sakau, pagrindinis dalykas yra eismas, eismo intensyvumas ir dėmesingumas. Dalyvavimą eisme reikia pradėti vertinti kaip tikrai pavojingą procesą, į kurį reikia atkreipti labai rimtą dėmesį.

REKLAMA

Ką patartumėte vairuotojams, ar keisti padangas, paruošti automobilį šaltajam sezonui reikia skubėti?

Čia yra požiūrio klausimas. Aš tikrai visada profesionaliai žiūriu į šį dalyką, pastebiu padangas visada, pavyzdžiui, einu prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje ir visada pastebiu padangas. 

Pagrindinis dalykas yra aprašytas Kelių eismo taisyklėse, ką ir daro kai kurie mūsų vairuotojai. Pas mus nedraudžiama vasarą važiuoti žieminėmis padangomis, jeigu jos yra nedygliuotos. Dalis vairuotojų padangų neapkeičia į vasarines, o laksto su žieminėmis padangomis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip yra populiaru Lietuvoje, aš taip nedarau, tačiau nemaža dalis taip daro. 

Policijos pareigūnai organizuoja papildomas prevencines priemones

Lietuvos policija, norėdama padėti vaikams ir tėveliams sumažinti mokslo metų pradžios keliamą stresą, kartu visuomeninėmis organizacijomis ir socialiniais partneriais kruopščiai pasiruošė rudens sezono pradžiai.

Policijos pareigūnai prižiūrimose teritorijose patikrino pėsčiųjų perėjas prie švietimo ir ugdymo įstaigų, ar jos tinkamai pažymėtos kelių horizontaliuoju ženklinimu ir kelio ženklais. Nustatę trūkumus, apie tai informavo kelių savininkus, kad šie imtųsi priemonių juos pašalinti.

REKLAMA

Jau trečius metus į gausų policijos telkiamų savanorių būrį įsilieja vis daugiau Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovų ir jų savanorių – aktyvių senjorų ir šiuo metu Lietuvoje gyvenančių  ukrainiečių.  Šiemet į budėjimus atvyks ir Karo policijos atstovų. Kartu su Lietuvos šaulių sąjunga ir policijos rėmėjais visoje Lietuvoje bus pasitelkta per kelis šimtus  savanorių, kurie padės užtikrinti prevencinį ir šviečiamąjį darbą. Iš anksto numatytose vietose jie budės pėsčiųjų perėjose šalia švietimo ir ugdymo įstaigų. Lietuvos policija parengė metodinę medžiagą, o Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanoriams rugpjūčio pabaigoje surengė mokymus ,,Kaip tinkamai padėti užtikrinti saugų eismą prie perėjų“.

REKLAMA

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla visiems tėvams primena, kad labai svarbu pirmiausia šeimose ugdyti drausmingus ir atsakingus eismo dalyvius. Rodyti gerą pavyzdį keliuose ir pėsčiųjų perėjose bei vežant vaikus į mokyklą, kad kuo mažiau būtų skaudžių atvejų dėl neatsargumo.

,,Labiausiai rūpinkitės savo mažaisiais, kurie pradeda naują etapą ir mokosi būti savarankiškais eismo dalyviais. Nuolat priminkite vaikams apie atsargumą, saugumą, atidumą. Pakartokite Kelių eismo taisykles, kad jie mokėtų saugiai savarankiškai pasiekti mokyklą pėsčiomis, dviračiu ar elektriniu paspirtuku. Pasirūpinkite, kad turėtų visas reikalingas priemones: atšvaitą, šalmą, liemenę“, – sako Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmą pusmetį įvyko 275 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo nepilnamečiai

Lietuvos policijos duomenimis, 2024 m. pirmą pusmetį šalies keliuose įvyko 275 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo nepilnamečiai: žuvo dešimtmetis keleivis ir 286 buvo sužeisti. 94 eismo įvykiai įvyko dėl pačių nepilnamečių neatsargumo.

„Jau nebe pirmus metus mūsų savanoriai prisideda pirmosiomis mokslo metų dienomis padedant policijai užtikrinti saugų eismą prie perėjų. Mūsų akimis, ši iniciatyva labai prasminga ir reikalinga, tą mato ir mūsų savanoriai, noriai prisijungiantys prie akcijos ir kartu siekiantys užtikrinti saugumą ir kuo mažiau nelaimingų eismo įvykių smarkiai suintensyvėjusio eismo periodu“, – sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Ingrida Damulienė.

REKLAMA

Lietuvos policija rekomenduoja pirmokų tėveliams dar iki Rugsėjo 1-osios apgalvoti ir susiplanuoti, kaip saugiai pristatyti savo atžalas į mokyklą, pasirinkti tinkamiausią maršrutą, kad būtų išvengta automobilių spūsčių keliuose. Parodykite vaikams artimiausią perėją, paaiškinkite, kaip saugiai pereiti į kitą kelio ar gatvės pusę. Akcentuokite, kad, einant per perėją, reikia būti budriems ir atidiems, nesinaudoti mobiliuoju telefonu, nedėvėti ausinių, perėjose neišdykauti su draugais. Pasirūpinkite, kad Jūsų vaiko kuprinė ir viršutiniai drabužiai būtų su atšvaitais. Nuolat priminkite savo vaikams saugaus eismo abėcėlę, paraginkite, kad jie atkreiptų dėmesį į tai, ką apie eismo saugumą kalba jų mokytojai.

REKLAMA

Lietuvos policija primena vairuotojams, kad po vasaros atostogų keliuose gerokai padaugėja transporto priemonių, nes į eismą įsilieja pradedantieji vairuotojai, į didžiuosius šalies miestus studijuoti atvykę jaunuoliai, todėl keliuose reikia būti itin dėmesingiems.

Prasidėjus naujiems mokslo metams, pareigūnai patruliuos užtikrindami eismo dalyvių, ypač jaunųjų, saugumą keliuose ir viešąją tvarką, tikrins mokyklinių, maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, bei kitų vairuotojų blaivumą.

REKLAMA
REKLAMA

Bus vykdomos trumpalaikės prevencinės priemonės, skirtos ir jauno amžiaus vairuotojams (moksleiviams, studentams), tikrinamas teisės vairuoti tam tikros kategorijos transporto priemonę turėjimas, saugos diržų, saugos šalmų naudojimas. Policija ypač kreips dėmesį į tai, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, elektrinius paspirtukus, mopedus, laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Taip pat bus tikrinama, ar pagal amžių jie gali vairuoti tam tikrą transporto priemonę, ar dėvi saugos šalmus, ar elektriniu paspirtuku neveža keleivio ir ar nedaro kitų pažeidimų. 

Nu tai ten arba mūsų Lietuvos kaimietukai studentai su savo supuvusiais bimbalais arba inžinieriai iš artimųjų rytų ir Afrikos su priusais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų