Verslininkai sako, kad dabar per Naujus nė nereikia sukti galvos, kaip klientus sudominti – jaunimui grandiozinių šou esą nebereikia. Taip pat investuoti į ypatingos šventės organizavimą neapsimoka ir dėl to, jog žmonės į barus Naujųjų naktį pradeda rinktis tik apie pirmą valandą.
O štai kaimo turizmas pastaruoju metu išgyvena tikrą renesansą. Naujųjų nakties linksmybėmis sodybose bei gamtoje žmonės pradeda rūpintis jau pavasarį. Anot verslininkų, patalpas ypač didesnės kompanijos ar bendradarbių kolektyvai iš anksto rezervuoja norėdami sutaupyti. Artėjant šventėms kainos kiek kyla. Vidutiniškai žmogui šventė su nakvyne ir užkanda atsieina apie 60 eurų.
Pasirodo, jog vis daugiau tautiečių Naujųjų naktį svajoja sutikti štai taip – kurorte. Tiesa, fejerverkų lietumi mėgautis ne per pūgą, o paplūdimyje malonumas nepigus, mat kelionės į užsienį paskutinę gruodžio savaitę brangsta mažiausiai 30 procentų. Nepaisant to, lietuviai tokioms avantiūroms dabar ryžtasi net ir kartu su vaikais.
Pasak kelionių organizatorių, šiemet laisvų vietų lėktuvuose bei viešbučiuose dar yra, tačiau jos greitai tirpsta. Prognozuojama, kad jau gruodžio pradžioje išvykti svetur bus sudėtinga.
Tuo metu muzikantams bei dainininkams šventinis laikotarpis – pats darbymetis. Ir ypač Naujųjų metų naktis, kuomet žūtbūt muzikos ieškantys užsakovai sutinka mokėti net ir absurdiškus honorarus. Gyva muzika dažnai tampa pagrindiniu jauku klientams, o patys žmonės mielai renkasi Naujuosius pasitikti koncerte.
Prodiuseris Martynas Tyla sako, jog populiarūs atlikėjai Naujųjų koncertus yra susiplanavę dar prieš kelis mėnesius, o yra ir tokių, kurie tą naktį nekoncertuoja iš principo.